Przeczytaj i zakop w ziemi! Wyjątkowa książka, z której wyrośnie drzewo!

Ten wyjątkowy pomysł powstał w niewielkim wydawnictwie Pequeno Editor, specjalizującym się w książkach dla najmłodszych. Ich najnowszy tytuł „Mi Papa Estuvo en la Selva” (z hiszp. „Mój tata był w dżungli”) zachwyci jednak nawet dorosłych! Co sprawia, że jest wyjątkowa? Przeczytajcie! 

W pierwszej kolejności ta książka dla dzieci jest bardzo ładnie wydana – zarówno pod kątem dziecięcej estetyki, jak i dla oka dorosłego. Po drugie wydanie powstało na bezkwasowym papierze, natomiast tusz wykorzystany do druku jest ekologiczny i w pełni biodegradowalny. Jednak to co najlepsze zostawiono na koniec! Dosłownie na koniec. Na ostatniej stronie książki znajdziemy łopatkę i nasionko zatopione między kartkami papieru. Wydawca zachęca, by po przeczytaniu książki zakopać całą książkę w ziemi i podlać wodą, a za kilka miesięcy pojawi się w tym miejscy niewielkie drzewko.

Pomysł ten ma nie tylko edukować dzieci i zachęcać je do szanowania przyrody. Książka zwraca również uwagę na fakt, ze w samej tylko Argentynie co roku powstaje ponad 1,5 miliona nowych książek, co daje około 45 milionów (!) stron codziennie, a jak wszyscy dobrze wiemy, papier powstaje z drzew. Stąd właśnie propozycja Pequeno Editor, by po przeczytaniu książki oddać, i to z nawiązką, naturze to co jej zabraliśmy.