Przezroczysty telewizor od Xiaomi. „Pierwszy taki na świecie”!

Przezroczysty telewizor od Xiaomi to całkowicie nowe urządzenie w portfolio chińskiej marki. Jak zapowiadają twórcy, stworzony przez azjatycki koncern Xiaomi telewizor jest pierwszym tego typu urządzeniem produkowanym na masową skalę na świecie. Chińska marka już zapowiada rozwój technologii i wprowadzanie jej w kolejnych urządzeniach. 

Przezroczysty telewizor od Xiaomi został nazwany Mi TV LUX, wyróżnia się ekranem, który jest w pełni przezroczysty, dzięki czemu wnętrza, w których stoi wyłączony telewizor nie są oszpecone przez spore, czarne monitory. Udało się to dzięki zastosowaniu technologii edge-to-edge, który sprawia, że ekran nie ma obramowań, a obraz wyświetlany jest od krawędzi do krawędzi.

Kolejnym pomysłowym – pomysłowym ze względu na efekt, jak i łatwość zastosowania – było przeniesienie całego mechanizmu i komputera obsługującego telewizor do stacji w podstawce telewizora. Pozwoliło to na stworzenie w pełni przezroczystego, szklanego ekranu. 


“Przezroczysty telewizor oferuje doskonałe połączenie najnowocześniejszej technologii wyświetlania i doskonałego wzornictwa przemysłowego.  Jest to również poważna eksploracja przyszłych form telewizyjnych. Kiedy Mi TV LUX transparent edition jest wyłączony, wygląda jak zwykły szklany wyświetlacz. Obrazy, które wyświetlają, wydają się unosić w powietrzu, łącząc to, co wirtualne i to, co rzeczywiste, aby zapewnić bezprecedensowe wrażenia wizualne”. – mówią przedstawiciele Xiaomi

Co ciekawe, tego typu telewizory były już prezentowane między innymi przez koncerny LG, Samsung, czy Panasonic, którzy również pracowali nad tego typu technologią. Jednak póki co o przezroczystych telewizorach mówiono wyłącznie jako o rozwiązaniach koncepcyjnych, które trafią do produkcji, jednak bez wskazywania konkretnych dat. Xiaomi wyprzedziło konkurencje i zadeklarowało, że Mi TV LUX trafi do sprzedaży już niedługo. Według wstępnych informacji przezroczysty telewizor od Xiaomi ma kosztować ok. 7.200 dolarów, czyli około 26.000 złotych.

Czytaj też: Ciekawostki | Gadżety | Technologia | Wnętrza | Chiny

źródło: Xiaomi