śmieci rośliny

Przynieś śmieci, a dostaniesz rośliny. Akcja rusza w weekend

Wymiana śmieci na rośliny będzie możliwa w sobotę 26 czerwca podczas warszawskiej akcji “Ekopoukładani” na Targu Śniadaniowym na Żoliborzu. To dobra okazja, by pozbyć się zużytego sprzętu elektronicznego, elektrycznego i baterii.

Jakie śmieci można wymienić na rośliny? Potencjalnych elektroodpadów jest mnóstwo. Zepsuty blender, żarówka, niedziałający telefon, uszkodzone zabawki na baterie – wiele elektroodpadów zalega w domach warszawiaków. Ten rodzaj śmieci wymaga właściwej utylizacji. W ostatnią sobotę czerwca, w godz. 10.00-15.00, przy al. Wojska Polskiego 1 (Żoliborz) miasto szykuje specjalną zbiórkę „Ekopoukładani”. Na uczestników akcji czekają sadzonki – aksamitki, petunie, begonie, szałwie i lobelie.

Za przyniesiony odpad można otrzymać kupon na roślinkę. Każdy kupon to jedna sadzonka kwiatów. Za większe odpady będzie można otrzymać więcej kuponów:

• mały sprzęt (np. blender, żelazko, zabawka na baterie) = 1 kupon;
• średni sprzęt (np. mikrofala, telewizor, odkurzacz) = 2 kupony;
• duży sprzęt (np. lodówka, pralka) = 3 kupony;
• baterie – 20 szt. = 1 kupon, 40 szt. = 2 kupony, 60 szt. = 3 kupony.

śmieci rośliny


Każdy uczestnik akcji może otrzymać maksymalnie 7 kuponów. Wydarzenie będzie trwać do godziny 15 lub do wyczerpania zapasów sadzonek.

Podczas Targu Śniadaniowego w godz. 9.00-16.00 (przy al. Wojska Polskiego 1, niedaleko stacji metra Plac Wilsona) mieszkańcy mają okazję spotkać się w cieniu drzew, wypocząć na leżaku oraz kupić i spróbować regionalnych przysmaków z całej Polski, dań kuchni egzotycznych czy też naturalnych kosmetyków. Aby uniknąć nadprodukcji plastiku, potrawy i napoje podawane są głównie w naczyniach biodegradowalnych. Wydarzenie odbywa się cyklicznie, w każdy słoneczny weekend.

Czytaj też: Ekologia | Warszawa | Zieleń | whiteMAD na Instagramie

źródło: UM Warszawa