Przynieś śmieci, a dostaniesz sadzonki drzew. Świetna akcja w Łodzi!

Akcję, w ramach której można dostać sadzonki drzew za śmieci organizuje MPO Łódź. Będzie trwać tylko dzień. Warto się spieszyć!

Wydarzenie zorganizowane jest z okazji Dnia Drzewa, które odbędzie się 30 kwietnia. Z tej okazji MPO Łódź razem z Regionalną Dyrekcją Lasów Państwowych w Łodzi zapraszają mieszkańców do odwiedzin Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych przy ulicy Zamiejskiej 1 od godziny 11 do godziny 17.

Drzewa odgrywają niebagatelną rolę w ekosystemie. Poprzez proces fotosyntezy pochłaniają szkodliwy dla nas dwutlenek węgla. W ten sposób wytwarzają tlen, który jest nam niezbędny do życia. Dzięki temu zapobiegają powstawaniu smogu, a mieszkańcy rzadziej zapadają na choroby układu oddechowego. Drzewa także skutecznie redukują poziom hałasu.

Jedna osoba może odebrać nie więcej niż 3 sadzonek – bez względu na ilość oddanego surowca. Wszystkie odpady muszą być czyste – niezanieczyszczone innymi odpadami – informuje Aleksandra Stasiak z MPO Łódź.

sadzonki drzew


Zasady są proste jedną sadzonkę można otrzymać w zamian za dostarczenie 10 sztuk szklanych opakowań LUB 5 kg makulatury LUB 1 elektroodpadu LUB 10 sztuk butelek PET lub 10 sztuk aluminiowych puszek. Warto więc zrobić przegląd rzeczy, które zalegają w domu i wymienić je na sadzonki drzew.

Czytaj też: Ekologia | Ciekawostki | Łódź | Zieleń | WhiteMAD na Instagramie

źródło: UM Łódź