kolorowe schody

Przypomina dywan. Kolorowe schody przed budynkiem uniwersytetu

Kolorowe schody zaprojektowały i wymalowały dwie artystki – Jessie Unterhalter oraz Katey Truhn. Mural ozdobił wejście do budynku Uniwersytetu Stanowego Appalachian w Stanach Zjednoczonych.

Kolorowe schody łączą główną ulicę z budynkiem uniwersytetu – to najważniejszy ciąg komunikacyjny, z którego korzystają studenci. Projektantki chciały, aby ich malowidło przypominało dywany, które pochodzą z Appalachów. Motyw ten widać w charakterystycznych, geometrycznych zdobieniach oraz paskach, które imitują frędzle.

Mural składa się z wielu pasiastych wzorów, które pojawiły się na betonowych schodach w formie zygzaków. Projektantki sięgnęły po geometryczne kształty, które widziane z daleka sprawiają wrażenie, jakby w rzeczywistości schody były pokryte nie farbą, a tkaniną.

Uzyskanie odpowiedniego kąta i perspektywy było wyzwaniem, ale ostatecznie wszystko się udało. Aby podkreślić tekstylne odniesienie, dodałyśmy frędzle na końcu „tkaniny” – tłumaczą artystki.

Kolorowe schody to najmocniejszy wizualnie akcent okolicy.

kolorowe schody


Artystki mają na swoim koncie kilka artystycznych interwencji. Na ich Instagramie (TUTAJ) możemy zobaczyć murale, które dziewczyny wymalowały w innych miastach Stanów Zjednoczonych. Charakterystyczne geometryczne i kolorowe wzory to ich znak rozpoznawczy. Doskonale widać to na zdjęciach prezentujących podobne malowanie schodów w Knoxville w stanie Tennessee. Również tam artystkom udało się stworzyć wrażenie głębi. Gratulujemy projektu!

Czytaj też: Meble miejskie | Murale | Ciekawostki | Stany Zjednoczone

źródło: Appalachian State University