Psiaki ze schroniska w Szczecinie bohaterami kalendarza

Przed obiektywem aparatu stanęły bezdomne psy ze schroniska dla zwierząt przy al. Wojska Polskiego w Szczecinie. Bohaterzy poszczególnych miesięcy pozowały na tle charakterystycznych obiektów miasta.

Autorką zdjęć opublikowanych w kalendarzu jest Anna Gajdzińska, która inicjatywę wspiera już od kilku lat. Tym razem sfotografowała zwierzęta na tle różnych zakątków Szczecina. Widzimy psiaki na Różance, na placu Orła Białego, w Parku Kasprowicza czy nad wodą.

Kalendarz kosztuje 40 złotych, można go kupić w siedzibie schroniska lub zamówić z dostawą do domu. Za wysyłkę kalendarza nie trzeba dodatkowo płacić. Dochód z dystrybucji kalendarzy w całości zostanie przekazany na zakup karmy dla podopiecznych schroniska.

To nie jest pierwsza kreatywna akcja, która ma wspierać adopcję psiaków. Już wcześniej pisaliśmy o krakowskiej kawiarni Forum Przestrzenie, która ozdobiła lemoniady etykietami z wizerunkiem bezdomnych psów. Z kolei Browar Inne Beczki na etykietach drukował zdjęcia psów z Przytuliska u Wandy oraz Przytuliska w Przyborówku i Ruścu. Pierwszy artykuł znajdziecie klikając TUTAJ, a drugi TUTAJ.


Obecnie na adopcję w schronisku w Szczecinie czeka 25 psów oraz 23 koty. Schronisko jest otwarte od poniedziałku do soboty oraz w niedziele handlowe w godzinach 8-16. Więcej informacji znajdziecie na stronie internetowej www.schronisko.szczecin.pl

Czytaj też: Zwierzęta | Ciekawostki | Szczecin  | Wydarzenia  | whiteMAD na Instagramie

źródło: ZUK Szczecin