Pszczoła Influencerka podbija świat. Zwraca uwagę na problem wymierania owadów!  

W dobie tysięcy blogerów i blogerek, gwiazd Instagrama, Tik-toka, czy Youtuba ciężko przebić się z własnym stylem. Nie zniechęciło to jednak pszczoły influencerki, która podbija świat Instagrama i to w wielkim, pszczelim stylu. Poznajcie Bee – pszczołę-instagramerkę, która ma do przekazania światu ważny komunikat.

Influencerka nazywana B, co w wymowie brzmi bee, jak po angielsku pszczoła to tak naprawdę sztuczny twór zdolnych grafików, którzy założyli jej instagrama w celu zwrócenia uwagi świata na problem masowego wymierania pszczół oraz innych owadów niezbędnych do sprawnego funkcjonowania całego ekosystemu. Pszczela instagramerka B jest pierwszym insektem, który ma własny kanał na Social Mediach. I to nie byle jaki. Pszczoła zgromadziła na swoim koncie ponad 150.000 obserwujących i każdego dnia zasila swój profil kolejnymi, humorystycznymi zdjęciami z podróży, pracy, codziennego życia, czy drobnych pszczelich przyjemności.


Profi prowadzony jest przez fundację, która zbiera pieniądze na rotowanie zagrożonych gatunków owadów, a także ochronę ekosystemów, w których żyją. Założyciele chcą swoimi działaniami odczarować wizerunek owadów, które są niedoceniane za pracę, którą wykonują na rzecz przyrody. Pszczoła B stała się tak lubiana i rozpoznawalna, że wiele marek postanowiło „wykupić” jej wizerunek w swoich proekologicznych kampaniach. Dochód ze współpracy jest również przeznaczany na działalność fundacji. Pszczoła w swoich postach nagłaśnia problem masowego wymierania gatunków.

Wylicza również, że od 1900 roku w Europie wyginęło 13 gatunków pszczół, a kolejnych 35 jest na granicy wyginięcia. Zwraca również uwagę, że pszczoły i inne owady zapylające są nie tylko ważnym czynnikiem ekosystemu, ale również ekonomii w wielu dziedzinach życia człowieka. Owady zapylające odpowiadają za zapylanie 84 proc. roślin uprawnych na terenie Europy, co przekłada się bezpośrednio na oszczędności liczone w miliardach euro.

źródło: www.instagram.com/bee_nfluencer/