Hotel znajduje się w kompleksie wieżowców Axis Towers

Pullman Tbilisi Axis Towers. Hotel w najwyższym budynku stolicy Gruzji

Pullman Tbilisi Axis Towers to bliźniacze wieże, które niedawno zbudowane zostały w Tbilisi. Kompleks został zaprojektowany przez gruzińskiego architekta Alexandra Mezhevidzego oraz francuskiego projektanta Christopha Pilleta. W jednej z wież otwarto pierwszy w tym kraju hotel Pullman.

W realizacji tego projektu liczył się każdy detal. Pullman Tbilisi Axis Towers zlokalizowany jest w najwyższym budynku Tbilisi. To flagowy i zarazem piąty hotel luksusowej marki Accor, który działa w Gruzji, ale pierwszy pod szyldem Pullman. Kompleks budynków Axis Towers cechuje prosty, minimalistyczny design. Bryły budynku stopniowo skręcają się, co umożliwiło atrakcyjną aranżację pokoi. Taki kształt budynków ma też stawiać opór silnym wiatom wiejącym w gruzińskiej stolicy. Co ciekawe, wnętrze wież w całości wykorzystuje dostęp do okien – techniczny pion z windami i klatką schodową umieszczony został w centralnych częściach budynku.

W sumie wieżowce mają po 37 pięter i 147 metrów wysokości. Ich elewacje wykonano ze szkła oraz kamiennych płyt. W środku postawiono na mieszane funkcje. W białej wieży znalazły się powierzchnie mieszkalne oraz biurowe. W czarnej również część powierzchni zajmują biura, ale na wyższych kondygnacjach działa hotel, restauracja oraz bar z panoramicznym widokiem na miasto.

Hotel Pullman Tbilisi posiada 220 pokoi i apartamentów, które umieszczone zostały na piętrach od 19. do 35. Ich wnętrza utrzymane są w loftowym stylu. Dominują tu odcienie szarości uzupełnione jasnymi elementami i akcentami. Co ważne dla gości, każdy pokój oferuje genialny widok na miasto. Design wnętrz gruzińskiego hotelu, stworzony we współpracy z zespołem architektów Axis i francuskim projektantem Christophe’em Pilletem, zachowuje jednolity styl wielofunkcyjnego budynku.

Pokoje gwarantują widok na miasto

Projekt kompleksu oddaje filozofię marki Pullman, która w swoich hotelach stara się zacierać granice między sztuką, a codziennością. Stąd we wnętrzu można zobaczyć liczne dzieła sztuki, wykonane przez lokalnych artystów.

Pullman Tbilisi Axis Towers to jeden z naszych najambitniejszych i długo oczekiwanych projektów hotelowych w Gruzji. Hotel pod wieloma względami odzwierciedla filozofię i wizję Accor do aktywnego wspierania rozwoju turystyki i dalszego umacniania pozycji w kraju. Tbilisi ma ogromny potencjał i jesteśmy przekonani, że rozwój branży hotelarskiej w różnych segmentach przyczyni się do stałego wzrostu liczby osób podróżujących w celach wypoczynkowych i biznesowych. Nie mam wątpliwości, że pierwszy hotel Pullman, mieszczący się w tak kultowym budynku, za sprawą wyjątkowego projektu i nienagannej obsługi stanie się jednym z ulubionych hoteli przyjezdnych i mieszkańców miasta. Co więcej, restauracja “Dumas” i sky bar “Weather Report” z niezwykłymi, rozległymi widokami, wkrótce pojawią się na liście miejsc koniecznych do odwiedzenia – mówi Alexis Delaroff, COO of Accor New East Europe.

O tym, że nie są to słowa rzucone na wiatr mogliśmy przekonać się osobiście. Pullman Tbilisi stawia na jakość i to na każdym etapie korzystania z budynku. Restauracja “Dumas” z otwartą kuchnią serwuje dania kuchni francuskiej i śródziemnomorskiej. Jej menu zmienia się w ciągu dnia, dlatego karta dań szybko się nie znudzi. Ulokowany na 37. piętrze sky bar “Weather Report” śmiało może stać się jedną z najważniejszych atrakcji miasta. Prócz drinków i tapasów oferuje genialny widok na miasto, dlatego miejsce jest chętnie odwiedzane nie tylko przez hotelowych gości, ale i mieszkańców Tbilisi, którzy spędzają w nim wieczory.

Bar Weather Report

Przemyślanie zaprojektowano lobby – The Junction at Pullman. Przestrzeń lobby nie ogranicza się do lady z portierem. Znajduje się tam bar, w którym można zjeść i wypić ciepłe i zimne napoje. Są biurka przystosowane do pracy zdalnej, a wieczorami można zobaczyć transmisję ważnych wydarzeń. W ostatnich tygodniach transmitowano tu między innymi spotkania, które odbywały się podczas Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej w Katarze. Całość uzupełniają obrazy, które namalowała gruzińska artystka Julia Sanikidze.

Dodatkowo hotel dysponuje przestrzenią konferencyjną. To ponad 2000 m kw. powierzchni, w której można zorganizować spotkania biznesowe i imprezy. Spotkania firmowe można organizować w mniejszych salach, których jest siedem. W obiekcie jest też Sala Balowa, która sprosta nawet największym rodzinnym imprezom.

Uzupełnieniem hotelu jest strefa wellness z usługami fitness i spa. Na szóstym piętrze znajduje się 25-metrowy basen z podgrzewaną wodą i rozsuwanym szklanym dachem, dwie sauny, łaźnia parowa, ring bokserski i sala fitness z pełnym wyposażeniem. Nie lubisz ćwiczeń z innymi? Hotel umożliwia wypożyczenie zestawów fitness, które dostarczone zostaną do pokoju. W ten sposób można ćwiczyć we własnym tempie z bajecznym widokiem na miasto.

źródło: ACCOR

Czytaj też: Hotel | Wieżowiec | Wnętrza | Modernizm | whiteMAD na Instagramie

Najpopularniejsze

najczęściej czytane artykuły