Punkt widokowy w Południowym Tyrolu na wysokości 3251 metrów!

Punkt widokowy w Południowym Tyrolu zaprojektowany został przez architektów z pracowni Network of Architecture. Elegancki i minimalistyczny taras widokowy inspirowany półkami skalnymi powstał na jednym ze szczytów włoskich Alpach Ötztalskich. 

Alpy Ötztalskie to jedno z największych pasm w Alpach Wschodnich. Występują tutaj liczne lodowce, które sprawiają, że miejsce to jest chętnie odwiedzane przez wielu turystów. Punkt widokowy Ötzi Peak w dolinie Schnals Valley Glacier wykonany został ze stali odpornej na trudne warunki atmosferyczne panujące w górach. Detale i elementy wykończenia wykonano z kortenu oraz drewna pochodzącego z austriackich lasów. 


Osadzony na wysokości 3251 metrów nad poziomem morza punkt widokowy w Południowym Tyrolu oferuje gościom wspaniałe widoki na całą dolinę Schnals Valley. Z Ötzi Peak obserwować można krajobraz Alp Wschodnich zarówno po stronie włoskiej, jak i austriackiej.

Architekci z Network of Architecture zaprojektowali platformę w taki sposób, aby dotykała ziemi tylko tam, gdzie jest to konstrukcyjnie konieczne. Zabieg ten miał dodać dramatyzmu doświadczeniom gości odwiedzających punkt widokowy. Zwiedzający wchodzą schodami na platformę i mogą podziwiać panoramiczne widoki z zakrzywionej platformy, odnosząc wrażenie, jakby unosili się ponad krawędzią szczytu. Lejek wykonany ze stali kortenowej zamyka część podestu, który wystaje ponad krawędź kalenicy. Na Ötzi Peak zachowano również zastany krzyż szczytowy.

Ciekawostką jest fakt, że nieopodal Ötztal Peak znajduje się Hotel Grawand, który uważany jest za najwyżej położony hotel w Europie.

Czytaj też: Architektura | Włochy | Hotel | Podróże | Korten |

źródło: designboom.com
zdjęcia: Alex Filz