Puzzle dla naprawdę cierpliwych. Wyglądają jak skamieniałości. 

To już kolejne nietypowe puzzle, które stworzyła pracownia projektowa Nervous System. Po kosmicznych puzzlach dla wymagających, które opisywaliśmy TUTAJ przyszedł czas na skamieniałości.

Nowa układanka od Nervous System, podobnie jak ich poprzednie realizacje wyróżniają się nietypowym kształtem elementów. W przeciwieństwie do tradycyjnych puzzli nie mają one kształtu prostokąta z wypustkami i wgłębieniami. Puzzle od Nervous System mają niestandardowe, trudne do rozpoznania i dopasowania elementy, które sprawiają, że stworzenie całego obrazka to niełatwa sprawa.

Najnowsza kolekcja była inspirowana skamieniałościami prehistorycznych zwierząt takich jak amonity, czy łodziki, które żyły na naszej planecie 200 miliomów lat temu. Dodatkowym utrudnieniem jest kolorystyka puzzli, która nie jest zbyt zróżnicowana, a co za tym idzie dopasowanie poszczególnych elementów jest jeszcze trudniejsze. Ile kosztuje tego typu „rozrywka”? Za Amonit trzeba zapłacić 45 dolarów (ok. 175 zł), natomiast za nautiliusa 90 dolarów (ok. 350 złotych). Może wydawać się to dość wysoka cena, jak na puzzle, jednak jak zapewniają producenci puzzle od Nervous System zapewniają zabawę na znacznie dłużej niż tradycyjne odpowiedniki.

źródło: nervous system