Minimalistyczny kościół stanął w liczącym nieco ponad 30 tys. mieszkańców mieście Gödöllő na Węgrzech. Budynek zaprojektował Tamás Nagy. Jego budowa zakończyła się w 2007 r.

Świątynia składa się z kilku elementów. Główną część stanowi sam budynek kościoła. Tuż obok znajdują się: dom parafialny i salka, która wykorzystywana jest w różnych okazjach. Budynki otaczają kwadratowy dziedziniec, na którym wkrótce wyrosnąć mają drzewa i powstanie fontanna.

Zaprojektowany dziedziniec z jednej strony ogrodzony jest niskim murkiem. By zniwelować poczucie odgradzania się świątyni od mieszkańców architekt umieścił w murze wiele szczelin. Powstały w ten sposób transparentny efekt ma zachęcać do odwiedzin jego wnętrza.

Świątynia z zewnątrz wygląda dość skromnie. W oczy rzucają się pionowe pasy elewacji. Sprawiają one, że budynek wygląda skromnie i elegancko.

Surowy, zewnętrzny wygląd kościoła został powielony w środku. We wnętrzu dominują spokojne odcienie bieli i beżu. Kolorowy jest jedynie ołtarz. W ścianie pojawiły się otwory, w których zamontowano kolorowe szyby. W sumie wskazać można 63 różne barwy.

Początkowo architekt rozważał zaprojektowanie świątyni bez wieży. Ostatecznie jednak umieścił ją w projekcie. W ten sposób chciał symbolicznie połączyć nowoczesność z przeszłością. (ka)