R2-D2 z klocków LEGO. Nowy zestaw ma 2314 elementów! 

R2-D2 z klocków LEGO to najnowszy zestaw kultowych klocków. Uwielbiany przez fanów sagi Gwiezdne Wojny robot składa się z 2314 elementów i powstał z okazji 50 założenia studia Lucasfilm.

R2-D2 to postać, której nie trzeba przedstawiać. Znają ją nie tylko fani Gwiezdnych Wojen, bowiem uroczy droid przeszedł już do globalnej popkultury. Z okazji 50 rocznicy powstania Lucasfilm – pracowni odpowiedzialnej za stworzenie sagi Gwiezdne Wojny. LEGO wraz z Disneyem (obecny właściciel praw autorskich do motywu Gwiezdnych Wojen) stworzyli zestaw składający się z 2314 elementów. Po złożeniu zestawu powstaje droid, który posiada chowaną środkową nogę, obracającą się głowę i peryskop. R2-D2 posiada również ukryte narzędzia, takie jak miecz świetlny ukryty w tajnym schowku w głowie.Po zakończeniu budowy R2-D2 można wyeksponować w dowolnym miejscu wraz z zawartą w zestawie ekskluzywną minifigurką kultowego droida oraz specjalnym klockiem LEGO z sygnaturą przypominającej o 50 rocznicy powstania Lucasfilm.

„Mieliśmy przyjemność stworzyć setki modeli inspirowanych Gwiezdnymi Wojnami w ciągu ostatnich dwóch dekad, odkąd po raz pierwszy wprowadziliśmy na rynek zestawy LEGO Star Wars. Jako że Lucasfilm obchodzi 50. rocznicę powstania, postanowiliśmy rzucić sobie wyzwanie i przesunąć granice możliwości klocków LEGO, odtwarzając ulubioną postać fanów Gwiezdnych Wojen w najdrobniejszych szczegółach, czego nigdy wcześniej nie udało nam się dokonać. Jesteśmy zachwyceni rezultatem i mamy nadzieję, że nasi fani czerpią tyle samo radości z budowania scenografii, co my z jej projektowania” – powiedział Jens Kronvold Frederiksen, dyrektor kreatywny działu LEGO star wars w grupie LEGO.

R2-D2 z klocków LEGO trafi do sprzedaży internetowej już 1 maja 2021 roku i będzie kosztował około 1000 zł (199 dolarów/euro lub 179,99 funtów).

Czytaj też: Dania | LEGO | Plastik | whiteMAD na Instagramie  | Kultura

źródło: LEGO.com