RadioGlobe. Wybierz miejsce i słuchaj radio z każdego zakątka świata! 

RadioGlobe to pomysłowy gadżet zaprojektowany przez Jude’a Pullen’a z okazji 10. rocznicy powstania platformy DIY dla twórców i projektantów DesignSpark. Stworzone przez Jude’a urządzenie można zrobić własnoręcznie, mając do dyspozycji wyłącznie kilka podstawowych produktów, które znaleźć można niemal w każdym mieście.

Projekt RadioGlobe ma być nie tylko urządzeniem do słuchania audycji radiowych. Gadżet, dzięki możliwości fizycznego wskazania miejsca, z którego chcemy słuchać radio, pobudza ciekawość do poznawania świata, a także ma wspomagać naukę języków obcych, a nawet poznawanie kultur i sposobu prowadzenia audycji w różnych zakątkach świata. 


„Uwielbiam zwrot “nieuleczalnie ciekawy”, którą pamiętam z jednej z wystaw w Londynie. Często czułem, że podsumowuje to rodzaj osoby, która lubi podróże, tak samo jak i sam cel podróży. Myślę, że wielu ludzi z DesignSpark jak i wielu innych inżynierów/projektantów, których spotkałem na przestrzeni lat, ma tę tendencję w sobie. Chciałem zrobić coś, co pozwoli na otwartą eksplorację i miłość do odkrycia w każdym momencie”  – komentuje twórca RadioGlobe, Jude Pullen

Jak zbudować własny RadioGlobe? Pełną instrukcję znajdziecie na stronie DesignSpark. Do zbudowanie urządzenia będą potrzebne narzędzia, takie jak wiertła, lutownice, śruby, pilniki, ekran LCD, koła zębate, diody LED, a także przedmioty służące jako przyciski/ Oczywiściue potrzebny będzie również globus oraz wskaźnik, którym będziemy wskazywać miejsce pochodzenia audycji, która nas interesuje.

Czytaj też: Ciekawostki | Podróże | Gadżety | Technologia |

źródło: dezeen.com