Radisson Hotel w Szklarskiej Porębie

Radisson Hotel w Szklarskiej Porębie. Zaglądamy do środka!

Radisson w Szklarskiej Porębie to najnowszy hotel tej marki w Polsce. Jego urokliwa lokalizacja u podnóża Karkonoszy sprawiła, że budynek zaprojektowano tak, aby goście mogli podziwiać otaczającą go przyrodę z każdego zakątka budynku.

Hotel Radisson w Szklarskiej Porębie to doskonałe miejsce, będące bazą wypadową do popularnych atrakcji turystycznych regionu. Wokół Szklarskiej Poręby znajduje się wiele tras rowerowych i pieszych szlaków. Blisko stąd do malowniczego wodospadu Kamieńczyk, blisko do Śnieżki i blisko do sąsiadów z Czech.

Jednak nie warto ograniczać się tylko do snu. Radisson Hotel Szklarska Poręba oferuje wiele atrakcji, dzięki którym nie sposób się tutaj nudzić. Obiekt docenią fani architektury i designu. Ciekawie jest już przed samym hotelem, którego dynamiczną bryłę ocieplono drewnianymi panelami. W części balkonów wykonane zostały one z metalu o kolorze naturalnego drewna. Główne wejście to budynku wyróżniono majestatycznymi kolumnami z betonu, które przywodzą nam na myśl kultowe kielichy z katowickiego dworca kolejowego.

Parter budynku ma prosty plan. Przy wejściu zlokalizowano recepcję, kilka kroków za nią umieszczono siłownię. W holu wejściowym znalazł się bar, w którym można wygodnie odpocząć i naładować swój telefon kładąc go na blacie. W blatach bowiem zatopiono urządzenia ładujące telefony bezprzewodowo. Tę część wypełniono drewnianymi meblami pokrytymi naturalnymi tkaninami o stonowanej kolorystyce.Radisson Hotel w Szklarskiej Porębie


Tuż za barem działa restauracja. Redakcja magazynu whiteMAD miała przyjemność przetestować jakość tamtejszej kuchni i z ręką na sercu wystawiamy piątkę z plusem. Śniadanie lub obiad można zjeść wewnątrz, podziwiając widoki na górskie szczyty lub przejść na pobliski taras. Restauracja à la carte Spice & Herb serwuje zarówno dania kuchni międzynarodowej, jak i potrawy inspirowane lokalną tradycją, pełne aromatów karkonoskich ziół. Ich uzupełnieniem są wina z polskich winnic.

Wyżej umieszczono 104 pokoje i apartamenty, które zaprojektowano z myślą o podkreśleniu atmosfery gór. Większość pokoi posiada tarasy lub balkony, z których widać Karkonosze i Kotlinę Jeleniogórską.

W części -1 działa Centrum Spa i Wellness z basenem i zewnętrzną zjeżdżalnią. Radisson Hotel Szklarska Poręba jest więc dobrym miejscem na odpoczynek również z dziećmi. Na tym poziomie powstało też zewnętrzne jacuzzi, które działa cały rok. Dodatkowo w hotelu urządzono siedem gabinetów Wellness, które oferują zabiegi na twarz i ciało.

Czytaj też: Hotel | Podróże | Architektura w górach

fot. redakcja, Zofia Tomaszewska, źródło: materiały prasowe Zdrojowa Invest (zdrojowainvest.pl)