fot: zlota44.com

Rafał Zaorski kupił najdroższy apartament w Polsce. Zapłacił ponad 22 miliony złotych!

Rafał Zaorski kupił najdroższy apartament w Polsce. Za niemal 500-metrowy apartament w wieżowcu Złota 44 w centrum Warszawy inwestor giełdowy zapłacił 22,9 miliona złotych. Jest to tym samym najdrożej sprzedany apartamentowiec w Polsce. Kończący w tym roku 44 lata inwestor giełdowy poinformował o finalizacji transakcji na swoim koncie na Twitterze. Rafał Zaorski kupił najdroższy apartament na 50 piętrze wieżowca. 

480-metrowy apartament zajmuje całą, 50-tą kondygnację warszawskiego wieżowca Złota 44, który mieści się w ścisłym centrum miasta. Cena transakcji wyniosła 22,9 mln zł. Przedstawiciele wysokościowca poinformowali, że transakcja zakończyła komercjalizację apartamentowca, w którym mieści się 297 mieszkań. Nowy apartament został zaprojektowany przez renomowaną, londyńską pracownię architektoniczną Woods Bagot. Zaorski nie pochwalił się zdjęciami wnętrza, w poniższej galerii prezentujemy apartamenty pokazowe zaprojektowane na zlecenie zarządcy wieżowca Złota 44.

Do dyspozycji mieszkańców Złotej 44 są rozbudowa część wspólną wynosząca 1 800 mkw. z 400 mkw. tarasem z całorocznym jacuzzi. Przestrzeń rekreacyjna wieżowca oferuje basen o długości ok. 25 metrów, a także sauny, w tym sucha czy parowa oraz sale masażu, siłownię, salę kinową z symulatorem gry w golfa, strefę biznesową z VIP lounge i sale konferencyjne. Złota 44 jako jeden z nielicznych budynków w Europie dysponuje piwniczką do przechowywania i starzenia win.

Złota 44 to jeden z bardziej rozpoznawalnych wieżowców w Warszawie, który zaprojektowany został przez światowej sławy Daniela Libeskinda. Architekt zaprojektował m.in. Muzeum Żydów w Berlinie i nową wieżę w miejscu wyburzonych WTC. 192-metrowy apartamentowiec z 54 kondygnacjami wybudowany został w 2016 roku po dziewięciu latach budowy. Wieżowiec powstał w miejscu budynku usługowo-biurowego City Center, który wyburzony został w 2007 roku.

Rafał Zaorski nazywany przez wielu “największym polskim spekulantem” to 44-letni inwestor giełdowy, który chętnie informuje o swoich osiągnięciach poprzez swoje media społecznościowe. Kontrowersyjny inwestor słynie z dość wyrazistego poczucia humoru.

Czytaj też: Architektura w Polsce | Warszawa | Wnętrza | whiteMAD na Instagramie  | Wnętrza

 

Najpopularniejsze

najczęściej czytane artykuły