Kolby Wine Bar to nowe miejsce dla miłośników wina i kawy. Lokal otwarty został niedawno w Pradze. Zaprojektowali go architekci z pracowni CMC architects, którzy chcieli stworzyć wyjątkowe miejsce do celebrowania chwil z bliskimi.

Winiarnia znajduje się w centrum biznesowego kompleksu o nazwie Rustonka. Zadaniem architektów było zaprojektowanie miejsca, w którym w jak najlepszy sposób eksponowane będzie wino pochodzące z lokalnej winiarni Kolby. Służą temu nie tylko specjalnie zaprojektowane półki, ale też dobrana kolorystyka.

Architekci postawili na ciemne i proste tło. Cel był prosty – nie rozpraszać niepotrzebnie uwagi gości, a całą ich atencję skupić na degustacji wina. To właśnie ten trunek ma stać się głównym bohaterem miejsca. Wnętrze zdobią elementy wykonane z betonu oraz odsłonięte celowo instalacje. Rury i kable mają dodawać nieco industrialnego charakteru, a wykorzystane drewno ocieplać całość.

Powierzchnia lokalu wynosi 59 m kw. To wystarczająca przestrzeń, aby jednocześnie przyjąć kilkudziesięciu gości oraz organizować wydarzenia firmowe.

zdjęcia: Jakub Skokan, Martin Tůma / BoysPlayNice (www.boysplaynice.com)