W Karkonoszach zbudowali park rozrywki z ogromnymi rzeźbami. Oto Pecka Playspace

Pecka Playspace to połączenie placu zabaw, parku z gigantycznymi rzeźbami i ścieżki edukacyjnej. Zaprojektowany został przez duet architektów: Matěj Hájek oraz Tereza Kučerová. Park znajduje się w miejscowośći Pec pod Sněžkou w czeskich Karkonoszach.

Inspiracją do stworzenia parku właśnie w takiej formie była chęć zaangażowania do wspólnej zabawy dzieci i ich rodziców. Pomóc w tym ma drewno, z którego zbudowano poszczególne elementy, ich duży rozmiar oraz piękny krajobraz regionu. Zamiast kolorowego placu zabaw mamy do czynienia z miejscem, w którym nawet dorośli mogą się znowu poczuć jak dzieci.

Są tutaj gigantyczne zwierzęta, do których środka można wejść. Są drewniane wieże widokowe, z których można podziwiać pobliski krajobraz lub zjechać zjeżdżalnią. Część konstrukcji funkcjonuje też jako zabezpieczony siatką tor przeszkód. W sumie zbudowanych zostało 13 eksponatów. Całość rozlokowano na sporej wielkości terenie, którego powierzchnia wynosi blisko 2 tysiące m kw.

Pecka Playspace


Architekci zaprojektowali konstrukcje przypominające zwierzęta, które żyją w Karkonoszach lub żyły tu wiele tysięcy lat temu. Każdy z drewnianych eksponatów posiada panel informacyjny, na którym umieszczono ilustracje zwierząt z ciekawostkami związanymi z ich życiem. Poszczególne elementy z drewna mają też różny poziom “trudności” w eksploracji. Całość stanowi przemyślane połączenie zabawy z rzeźbiarską formą eksponatów. W sumie do budowy elementów w parku wykorzystano drewno modrzewiowe oraz stal. W ramach placu powstała też ścieżka wśród drzew, która składa się z siedmiu platform połączonych wiszącymi mostami linowymi.

Czytaj też: Ciekawostki | Dzieci | Drewno | whiteMAD na Instagramie

Pecka Playspace – zdjęcia: BoysPlayNice / www.boysplaynice.com

Najpopularniejsze

najczęściej czytane artykuły