Ręcznie malowana porcelana z Wrocławia. Tworzy ją Maria Pajek!

Ręcznie malowana porcelana z Wrocławia autorstwa Marii Pajek to nie tylko piękno rzemiosła, ale także szacunek do środowiska. Jak wskazuje Maria, założycielka jednoosobowej pracowni EMPE artstudip, w swojej pracy kieruje się zasadami zerowaste i upcyklingiem. Przyjrzyjmy się bliżej działalności Marii i jej pracowni! 

EMPE artstudio to jednoosobowa pracownia we Wrocławiu. Kupisz tu ręcznie malowaną porcelanę i ceramikę z drugiej ręki. Celem było stworzenie dekoracji z wykorzystaniem używanego przedmiotu, by mógł cieszyć się drugim życiem. Ilustracje inspirowane są przede wszystkim naturą, zwierzętami, miłością i dobrą energią. Kociarze z pewnością znajdą tu coś dla siebie.

Talerze są wyłącznie dekoracyjne, nie powinno się na nich spożywać posiłków i nie zaleca się mycia ich w zmywarce. Każdy talerz jest unikatowy, wiele z nich pochodzi ze znanych fabryk porcelany takich jak: Wawel, Chodzież, Wałbrzych czy Włocławek.

“Zdobywam je na pchlich targach, otrzymuje od różnych ludzi, a czasem nawet znajduję je przy śmietnikach. Takie niechciane i zapomniane talerze i półmiski przemieniam w dekoracje pięknie zdobiącą wnętrze.. Do każdego talerzyka dołączam haczyk na którym można go powiesić. Wykonuję też talerze na specjalne zamówienie. Często są to portrety konkretnych piesków czy kotów wykonane na podstawie zdjęcia przesłanego mi przez osobę zamawiającą.” – tłumaczy Maria Pajek

Jeśli spodobała wam się ręcznie malowana porcelana z Wrocławia od EMPE artstudio przyjrzyjcie się pozostałym pracom Marii dostępnymi pod linkami poniżej:

źródło: EMPE artstudio / https://www.facebook.com/empe.artstudio / https://www.instagram.com/empe.artstudio 

Czytaj też: Ceramika | Gadżety | Recykling | Naczynia | Malarstwo | whiteMAD na Instagramie