Remont 20-letniego domku letniskowego w Ustroniu. Zaglądamy do środka!

Remont 20-letniego domku letniskowego, który znajduje się w Ustroniu, został przeprowadzony przez arch. Mateusza Skalskiego, Agatę Pierożyńską i Julię Rendaszkę z pracowni BLSK Studio. Zdjęcia: Zasoby Studio. 

Projekt miał na celu odświeżenie i wyremontowanie wnętrz istniejącego 20-letniego domku letniskowego. W trakcie analiz potrzeb klientów oraz podczas inwentaryzacji wnętrz, okazało się, że możliwe jest uzyskanie znacznie większych pomieszczeń części dziennej na parterze, poprzez rezygnację z niewykorzystanego dotychczas pomieszczenia.

Ma parterze stworzono jednoprzestrzenne wnętrze, w którym łagodnie przenikają się funkcje kuchni, jadalni, salonu oraz czytelni i bawialni. “W istniejącej strukturze domu usunęliśmy część ścian, pozostawiając węższe elementy przegród. Elementem oddzielającym czytelnię od salonu, są nowo projektowane schody, składające się z dwóch części: dolnej drewnianej, stanowiącej jednocześnie spocznik, schody oraz ławę czytelni oraz górnej stalowej, będącej ażurową przesłoną, oddzielającą od siebie dwie części strefy dziennej.” – tłumaczą architekci


W kreowaniu klimatu wnętrza posługiwano się naturalnymi materiałami i stonowaną kolorystyką. Ściany wykończone są naturalnym tynkiem glinianym, meble wykonane są z dębu lub forniru dębowego, detale i elementy wykończeniowe utrzymane w stonowanej beżowej kolorystyce. Jak oceniacie remont 20-letniego domku letniskowego w Ustroniu?

O pracowni: 
Pracownia BLSK Studio założona została w 2018 roku przez arch. Mateusza Skalskiego. Wcześniej architekt zdobywał doświadczenie w renomowanych pracowniach takich jak Medusa Group (2014 – 2018), czy w Heinle, Wischer und Partner (2012 -2014). “będąc blsk. działamy w obszarze szeroko pojętego projektowania architektonicznego, wzornictwa przemysłowego, kreacji przestrzeni i narracji wirtualnej. projektujemy obiekty i instalacje użyteczności publicznej, restauracje, budynki mieszkalne, muzea oraz treści pogłębione i przestrzenie wirtualne. Interesują nas projekty interdyscyplinarne, operujące na granicy wielu dziedzin nauki, technologii i sztuki. Wszelkie działania mające impakt na środowisko naturalne staramy się wyważyć, zaplanować i w efekcie wykonać w zakresie niezbędnym do zrealizowania potrzeb klientów i z poszanowaniem środowiska naturalnego.” – czytamy na stronie pracowni

źródło: BLSK Studio / arch. Mateusz Skalski / https://blsk.studio 
zdjęcia: ZASOBY STUDIO (https://zasoby.studio)

Czytaj też: Architektura w Polsce | Wnętrza | Domek letniskowy | Drewno | whiteMAD na Instagramie