Remont mieszkania na Żoliborzu

Remont mieszkania na Żoliborzu. Zmieniło się nie do poznania!

Remont mieszkania na Żoliborzu przeprowadziła architektka Joanna Zygma. Wnętrze o powierzchni niemal 46 metrów kwadratowych powstało z myślą o młodych ludziach, którzy kupili swoje pierwsze mieszkanie. Nowi mieszkańcy chcieli być blisko natury, ale jednocześnie mieszkać niezbyt daleko węzłów komunikacyjnych, by mieć dogodny dojazd do pracy. Wybór lokalizacji, ze względu na bliskość centrum oraz otoczenie parków wydawał się oczywisty. Zdjęcia wykonała pracownia Kąty Proste.

Spełnienie założeń inwestorów na tak niewielkiej powierzchni było wyzwaniem. Przyszli mieszkańcy chcieli mieć przestronny salon z aneksem kuchennym, łazienkę z wanną, sypialnię, wydzieloną część do pracy oraz osobny pokój, z myślą o dziecku. W związku z tym trzeba było wykorzystać dosłownie każdy metr mieszkania.
W tym celu wyburzono wszystkie ściany działowe, a nowe wnętrze powstało od zera. Ogromnym ułatwieniem był fakt, że mieszkanie miało dużo okien usytuowanych z obu stron mieszkania.


Inwestorom zależało na czystej, uporządkowanej przestrzeni. Z tego powodu większość mebli zostało zaprojektowanych przez architektkę, tak aby zmaksymalizować przestrzeń do przechowywania. Zastosowano jasną paletę barw oraz duże płaszczyzny materiałów i luster, co sprawia, że mieszkanie wydaje się być dużo większe niż w rzeczywistości.Mimo dużego nacisku na spełnienie wszystkich założeń na tak małym metrażu, nie zapomniano tu o zasadach ergonomii. W ten sposób udało się stworzyć bardzo komfortową przestrzeń. Dzięki jasnym i neutralnym kolorom, zabudowanym sprzętom AGD, powściągliwemu doborze materiałów oraz dużej ilości światła, mieszkanie zyskało lekki i bezpretensjonalny wyraz. Dodatkowo, remont mieszkania na Żoliborzu sprawił, że otaczająca natura zgrabnie przenika do mieszkania, pod postacią subtelnych plakatów, naturalnego drewna oraz roślinności.

Czytaj też: Mieszkanie | Architektura w Polsce | Wnętrza | Warszawa | Metamorfoza

Tak mieszkanie wyglądało przed remontem

 

źródło: www.katyproste.pl

Najpopularniejsze

najczęściej czytane artykuły