Tani remont łazienki? Ten kosztował 200 zł i trwał weekend!

Remont łazienki jest jedną z najbardziej uciążliwych i kosztownych prac, co zrobić, by był szybki i tani?

Usuwanie starych płytek ze ścian i podłogi uniemożliwia korzystanie z łazienki przez długi czas. Dzięki współczesnym farbom metamorfozę można przeprowadzić szybko, tanio i co ważne, bez zatrudniania specjalistycznej ekipy. Jak to zrobić krok po kroku pokazuje przykład maleńkiego mieszkania w Łodzi. Jego metamorfozę samodzielnie przeprowadziła Ula Michalak, autorka bloga interiorsdesignblog.com, która zdecydowała się radykalnie odmienić to nie najmodniejsze już wnętrze.

Remont łazienki może być tani?

W pierwszej kolejności zagipsowane zostały dziury, a ściany pomalowano na biało specjalną farbą przeznaczoną do wilgotnych pomieszczeń. Z kolei do renowacji płytek wybrane zostały jasne kolory ze względu na niewielką przestrzeń pomieszczenia. Kafelki na ścianie zostały odtłuszczone i pomalowane farbą w odcieniach szarości. Farba pokryła różne rodzaje płytek – efekt wcześniejszych koniecznych prac remontowych. Dzięki czemu całe pomieszczenie zyskało spójny wygląd. Terakota pomalowana została nieco jaśniejszym odcieniem. Do tego kilka dodatków w postaci lustra czy dozownika na mydło i łazienka nabrała zupełnie nowego charakteru!

Tani remont łazienki
Remont łazienki może być tani. Szara farba kosztowała 200 zł.

Przeprowadzanie remontu zajęło weekend, a koszt jego koszt wyniósł zaledwie 200 zł. Podczas remontu wykorzystano farby firmy V33: kolor szary marengo z kolekcji V33 Renowacja Płytki Ścienne. Z kolei podłogę potraktowano farbami z kolekcji V33 Renowacja Płytki Podłogowe.

Czytaj więcej: Metamorfoza | Ciekawostki | Mieszkanie

zdjęcia: materiały prasowe