Renowacja zwykłego bloku we Wrocławiu. Jest czysto i estetycznie! 

Starzejąca się architektura, wszechobecna szyldoza i brzoskwiniowo-zielonkawe odcienie blokowiskowej pastelozy to problem wielu polskich miast. Wrocław udowadnia, że niewiele potrzeba, by zwykłe popeerelowskie bloki znów wyglądały schludnie i estetycznie. Renowacja zwykłego bloku przy ulicy Piotra Skargi 7-11 we Wrocławiu jest tego świetnym przykładem. Materiał zdjęciowy dzięki życzliwości Wrocław-inwestycje budowlane.

Termomodernizacje bloków w Polsce nie kojarzą się dobrze. Najczęściej ściany takich bloków zdobią pstrokate malowidła, których powstanie opracowano bez większego klucza. Przykłady tego typu „modernizacji” zobaczyć można chyba w każdym większym mieście w Polsce. Na szczęście powstają też zupełnie inne realizacje.


Renowacja zwykłego bloku we Wrocławiu mająca miejsce przy ulicy Piotra Skargi 7-11 to przykład tego, że zwykłe, najprostsze rozwiązania są tymi najlepszymi. Choć remont budynku wciąż trwa już widać pierwsze efekty, które wskazują na schludną i stonowaną gamę kolorystyczną pozbawioną pastelowych wstawek. Za sprawą przebudowy udało się wyróżnić charakterystyczne wykusze balkonowe, usunięto szpecące graffiti, a także ujednolicono kolorystykę zarówno fasady od strony ulicy Piotra Skargi, jak i od strony dziedzińca. Budynek mieści się na tyłach biurowca Dominikańskiego we Wrocławiu. Takich – drobnych, ale jakże efektownych – metamorfoz życzymy wszystkim polskim miastom.

Warto dodać, że to nie pierwsza tego typu realizacja, którą mieliśmy przyjemność opisywać. Możemy tu przypomnieć projekt odnowienia kultowych gdańskich Falowców (TUTAJ) , modernizacja bloków na osiedlu Bolesława Chrobrego w Poznaniu (TUTAJ), a także metamorfoza bloków mieszkalnych w Gdyni, które odnowione zostały dzięki Stowarzyszeniu Traffic Design (TUTAJ)

Czytaj też: Renowacja | Metamorfoza | Blok | Wrocław | Modernizm | Historia | Elewacja

źródło: Wrocław-inwestycje budowlane.