Restauracja dla osób LGBT+. Jest jak opuszczony pałac!

Stare cegły, odpadający tynk i zakurzone żyrandole – nie, to nie opis opuszczonego domu, a restauracji, która celowo zestawia stare, historyczne elementy wnętrza z eleganckimi, nowoczesnymi meblami. Poznajcie restaurację i pub w jednym – The Imperial!

The Imperial mieści się w australijskim mieście Erskineville i od 1983 roku jest miejscem spotkań członków lokalnej społeczności LGBT+. Jednak w ciągu ostatnich dwóch dekad budynek popadał w ruinę, zmuszając właścicieli do przeprowadzenia gruntownego remontu. Zarówno właściciele, jak i stali goście chcieli, by miejsce zachowało swój “pałacowy” charakter, a remont nie zmienił jego wyjątkowej atmosfery. Z pomocą przyszło studio Alexander&Co, które postanowiło stworzyć tu klimat niczym z opuszczonego, bajkowego pałacu. Udało się to dzięki kontrastom między starymi  materiałami budowlanym, a nowymi, eleganckimi meblami! 


Na parterze znajduje się obecnie 250-osobowa restauracja Priscillas. Nazwa pochodzi od komediowego filmu The Adventures of Priscilla, Queen of the Desert z 1994 roku, który śledzi podróż transseksualistki i dwóch drag queens przez australijski outback. 

Na piętrze znajdziemy sporych rozmiarów bar, w którym porozrzucano w bezładzie ogromne fotele, kanapy i sofy. Ściany pokrywa gruba warstwa spękanego tynku i przebijających spod niej malowideł. Nad głowami gości wiszą żeliwne żyrandole, a także instalacje artystyczne, które w dużej mierze pochodzą od anonimowych, stałych bywalców lokalu. 

Na dachu „opuszczonego pałacu” znajdziemy również taras, na którym stoi piec do pizzy, a także strefa rekreacyjna z kanapami i leżakami. Taras na dachu jest zdecydowanie najnowocześniejszą częścią budynku. Architekci, projektując go czerpali inspiracje z prac Andy’ego Worhol’a

Najpopularniejsze

najczęściej czytane artykuły