Restauracja Grande Pizza w Tomaszowie Lubelskim

Głównym zadaniem postawionym sobie przez projektantów było stworzenie kameralnego miejsca uzupełniającego klimat pierwszej prawdziwie włoskiej restauracji w Tomaszowie Lubelskim. Tak wygląda wnętrze stworzone przez architektów z pracowni KRES Architekci.

Przy doborze materiałów postawiono na naturalne wykończenia połączone z mocnymi akcentami koloru czarnego oraz białego. Przeważającym a zarazem dominującym materiałem we wnętrzu jest naturalne drewno, występujące w tym projekcie pod różnymi postaciami. Elementem mocno identyfikującym wnętrze jest oświetlenie dekoracyjne w postaci żarówek typu Edison na zwykłym kablu. Rozchodzące się promieniście po całym suficie kable tworzą prosty, a zarazem efektowny sposób na ożywienie przestrzeni całej restauracji. Wieczorami ciepłe światło tworzy tutaj niepowtarzalny klimat.

W projektowanej przestrzeni nie zapomniano o najmłodszych klientach restauracji, dla których przygotowano specjalny kącik. W tej części największą atrakcją jest drewniany domek, obok którego stworzono przestrzeń, na której młodzi artyści umieścić mogą swoje dzieła za pomocą kredy.

Jako uzupełnienie projektu wnętrza pracownia zaprojektowała dodatkowo cały branding restauracji w postaci logo oraz szyldów.

PROJEKT: Grande Pizza
DESIGN: KRES Architekci – www.kresarchitekci.pl
ZESPÓŁ: Mateusz Ozdoba, Ewelina Pachla
LOKALIZACJA: Tomaszów Lubelski, Kościuszki 14
POWIERZCHNIA: 95 m kw.
ZDJĘCIA: Patryk Czornij – www.patrykczornij.pl