Restauracja IKEA Targówek powstała z potrzeby opowiedzenia historii o smacznej i prostej skandynawskiej kuchni oraz fantastycznej, bajkowej naturze Szwecji. Za projekt wnętrz odpowiadała Sylwia Gieruszyńska z IKEA, sesję zdjęciową wykonał niezawodny Tomo Yarmush

Inspiracja gęstym, zielonym i pachnącym lasem bezpośrednio przekłada się tutaj na konkretne rozwiązania. Mix mebli z litego drewna i nowoczesnych kompozytów (drewno z tworzywami sztucznymi) współgrają ze sobą tworząc współczesną interpretację tradycyjnych form i materiałów. Stonowane kolory, użyte na ścianach grafiki z motywami lasu, brzozowy zagajnik w centralnym punkcie sali, organiczne formy dodatków i mebli przenoszą nas do krainy sąsiadów zza morza. Jeden z obszarów restauracji dedykowano właśnie Bałtykowi. 

Tutaj intensywny, ciemny granat ścian, zaczerpnięty wprost z zimnej morskiej głębiny zestawiono z lekką szarością mebli i podłogi nawiązującą do rybich łusek i morskiej piany. Jasne brzozowe drewno wprowadza do całości ciepło i jest kolejnym odniesieniem do kolorystyki Bałtyckiego wybrzeża. Całości dopełnia czarno- biała, prosta i zabawna komunikacja na ścianach.Przed przystąpieniem do pracy nad projektem dokonano szeregu obserwacji i analiz dzięki którym rozwiązania przestrzenne zostały skrojone na miarę tego wyjątkowego sklepu. 

Dzięki takiemu podejściu powstało przyjazne i inspirujące miejsce w którym funkcjonalny design widocznie przekłada się na wygodę i satysfakcję licznych miłośników szwedzkich przysmaków oraz skandynawskich form. Efektem zmian jest dużo większa powierzchnia samej restauracji, jak i liczby miejsc siedzących z nieco ponad 400 do 600 miejsc.

Autorka projektu wnętrza – Sylwia Gieruszyńska, IKEA
Autorka komunikacji graficznej – Aleksandra Glinka, IKEA
Autor zdjęć – Tomo Yarmush