Restauracja inspirowana filmem Interstellar. W niej 250 tysięcy diod LED.

Lubicie filmy science-fiction? Jeśli tak musicie zajrzeć do restauracji Interstellar, która powstała w Mexico City, które jest stolicą Meksyku. Jej właściciele marzyli o restauracji, która będzie inspirowana twórczością Christophera Nolana i jego filmem z 2014 roku. 

Właściciele zaprosili do współpracy pracownię projektową Almazan y Arquitectos Asociados, której zadaniem było stworzenie wnętrza nowo powstającej restauracji w stolicy Meksyku. W założeniu restauracja ma znacznie wyróżniać się na tle innych lokali w mieście swoim nietypowym wnętrzem. Inwestorzy wspomnieli architektom o swojej fascynacji twórczością Christophera Nolana, a także fantastyką naukową. To właśnie od nazwy jednego z najgłośniejszych filmów brytyjskiego reżysera wywodzi się nazwa restauracji, czyli Interstellar.


Architekci z Almazan y Arquitectos Asociados zaproponowali stworzenie restauracji, której wnętrze ma nieco przypominać „inny wymiar”. Ściany pokryto głęboką, czarną farbą, która ma imitować kosmos. Na ich powierzchni architekci zaplanowali ponad 250.000 niewielkich diod LED, które mają przypominać niebo pełne gwiazd, a także rozświetlać wnętrze. Ciekawym elementem wykończenia jest regał z książkami, które zostały ustawione w taki sposób, by sprawiać wrażenie braku grawitacji panującej w przestrzeni kosmicznej. 

zdjęcia: Jaime Navarro