Restauracja inspirowana Izraelem. Tutaj królują kolory!

Ta nietypowa restauracja powstała z zamiłowania do street foodowego, izraelskiego jedzenia oraz miłości do dobrego dizajnu. Poznajcie moskiewską restaurację Abu Gosh.

Restauracja Abu Gosh powstała przy niewielkiej urokliwej uliczce Sivtsev Vrazhek w centrum Moskwy. Nie łatwo ją znaleźć bowiem znajduje się wewnątrz dziedzińca wytyczonego z kamienic. Sam lokal powstał w znajdującym się w centrum dziedzińca pawilonie z 1911 roku służącym dawniej jako szklarnia, czy ogród zimowy.

Restaurację otwarto w 2019 roku. Jej właściciele wpadli na ten pomysł po powrocie z Tel-Awiwu, gdzie zakochali się w smakach izraelskiego street foodowego jedzenia. Postanowili przenieść klimat i smaki do swojej małej ojczyzny, czyli Moskwy, w której mieszkają od urodzenia.

Choć restauracja ma jedynie 22 metry kwadratowe, znalazło się w niej wszystko, co potrzebne. Obok sporej kuchni z barem rozgościmy się w stylizowanym na domowy salonie. W nim postawiono kilkanaście krzeseł i foteli, które zdobią kolorowe poduszki. Wiele z dodatków, które zagościły na ścianach i półkach przywieźli z Izraela sami właściciele, inne były produkowane na zamówienie i powstawały ręcznie. Wśród tych drugich wymienić można ceramikę, donice, czy lampy. To, co nas urzekło to połączenie jaskrawych kolorów, które kontrastują z bielą ścian. Ma to się odnosić różnorodność oraz nowoczesność mieszkańców stolicy Izraela.