Restauracja Kontrast w Koszalinie. Najpiękniejsza w mieście?

Kontrast to nowa restauracja w Koszalinie. Spróbować tutaj można burgerów oraz dań wegańskich.

Projekt wnętrza lokalu powstał w pracowni Loft Kolasiński. Projektując wnętrze architekci chcieli podkreślić, że miejsce specjalizuje się w serwowaniu wysokiej jakości kawy. Umieszczone tu meble wykonano z drewna dębowego, olejowanego. Blat baru wykonano z czarnego marmuru. Lustra, wieszak na ubrania, gazetownik i krzesła to elementy vintage z lat 30. i 50. Ściany w toalecie pokryto białym marmurem, podłoga pokryta została tradycyjnie wypalanymi płytkami cementowymi produkowanymi w polskiej manufakturze.

Ciekawym elementem wyposażenia jest samowar, który służy do tradycyjnego parzenia herbaty. Samowar Sputnik w pełni sprawny produkowany w 1957 roku w ZSRR z okazji wyniesienia na orbitę pierwszego satelity. Ekspres do kawy pochodzi z limitowanej serii Faema Legend i wyprodukowany został z okazji 70 rocznicy powstania tego modelu.

Studio „Loft Kolasiński” zajmuje się projektowaniem wnętrz prywatnych i publicznych, a także wzornictwem przemysłowym. Na potrzeby realizowanych aranżacji wnętrz, zespół projektuje i produkuje meble drewniane i akcesoria meblowe. Wykonuje również unikatowe projekty dywanów, które są ręcznie tkane w Nepalu.

Zdjęcia: Karolina Bąk www.karolinabak.com

Lokalizacja: ul. Hołdu Pruskiego 4, Koszalin, Polska

Powierzchnia: 86,1 m2

Najpopularniejsze

najczęściej czytane artykuły