LUIS Mexicantina

Restauracja LUIS Mexicantina. Wnętrze powstało z miłości do modernizmu

Restauracja LUIS Mexicantina znajduje się w Gdyni przy ul. 3 Maja 21. Projekt wnętrza lokalu to efekt pracy dwóch architektów – Macieja Ryniewicza i Rafała Kaletowskiego z pracowni projektowej Akurat. Restaurację na genialnych zdjęciach uwiecznił zespół PION Studio.

LUIS Mexicantina to restauracja, której projekt wykonano od a do zet. Architekci mają już na swoim koncie kilka realizacji, to właśnie Maciej Ryniewicz i Rafał Kaletowski zaprojektowali lokale Serio i Haos, które znajdują się w Śródmieściu Gdyni. Projektanci nie tylko wybrali kolorystykę i meble, ale zadbali też o identyfikację wizualną LUIS Mexicantina.

Założeniem i wyzwaniem dla projektantów było uchwycenie atmosfery Meksyku bez sięgania po typowe inspiracje i standardowe nawiązania do kultury tego kraju. Niezwykły klimat, magię oraz nastrój starali się uzyskać grając fakturą, kolorami, roślinnością oraz odniesieniem do… meksykańskiego modernizmu, w tym twórczości Luisa Barragana. Słynny architekt już w 1980 r. zdobył Nagrodę Pritzkera. Dla jego twórczości charakterystyczne są proste bryły z małymi oknami, grubymi ścianami o mocnej kolorystyce. W tym duchu zaprojektowano wnętrze restauracji LUIS Mexicantina.

Ta niezwykła inspiracja jest w pełni uzasadniona. LUIS to miejsce położone w ścisłym centrum gdyńskiego śródmieścia, w modernistycznej kamienicy z lat 30. XX wieku, bezpośrednio na Gdyńskim Szlaku Modernizmu. W efekcie powstał lokal stanowiący połączenie nowoczesnego bistro oraz cocktail baru – smacznej, kolorowej i aromatycznej kuchni meksykańskiej oraz autorskich cocktaili z latynoskim twistem.

LUIS Mexicantina


Niedawno projekt wnętrza restauracji zdobył nagrodę główną na najlepiej zaprojektowaną przestrzeń komercyjną w Gdyni. Konkurs odbywa się w ramach wydarzenia Gdynia Design Days. Jury doceniło wnętrze lokalu ze względu na spójną koncepcję – od nazwy, poprzez ogólne wrażenie, po najmniejszy szczegół. Jury konkursu zwróciło uwagę na nietypowe nawiązanie do folkloru krajów Ameryki Łacińskiej. Doceniono także wpasowanie wystroju w klimat meksykańskiego modernizmu. Właścicielom gratulujemy świadomego podejścia do wystroju wnętrz lokalu, a architektom konsekwencji w ich pracy. Zapamiętajcie ten adres: ul. 3 Maja 21, Gdynia!

Czytaj też: Bar  | Restauracja  | Wnętrza | PION Studio | Gdynia

 

źródło: LUIS Mexicantina
Projekt: www.akurat.studio