Restauracja Magiel w Gdańsku. Otwarto ją w dawnej pralni

Gdańsk daje nam kolejny dowód, że drugie życie każdego obiektu jest jak najbardziej możliwe. Restauracja Magiel zlokalizowana na gdańskiej Starówce, tuż przy ulicy Toruńskiej jest tego świetnym przykładem.

Restauracja Magiel mieszcząca się we wnętrzach dawnej, podupadłej pralni garnizonowej, dzięki koncepcji live cooking daje gościom szansę na podpatrzenie warsztatu pracy kucharzy. Jest to doskonały sposób na uatrakcyjnienie spotkań. Dwupoziomowy lokal jest podzielony na dwie strefy: dolną, w której znajduje się centralnie zlokalizowany bar z kuchnią oraz bardziej kameralną strefę na piętrze.
 Dodatkowym atutem restauracji jest widok z okien. Wychodzi on bowiem na gdańską marinę jachtową. Eleganckiego, industrialnego charakteru dodają wnętrzu podwieszane półki oraz sama konstrukcja baru, na którym pojawiają się kafle w geometryczne wzory, które w płynny sposób łączą się z brukiem dębowym w podłodze.

Klamrą kompozycyjną domykającą motyw drewna we wnętrzu jest pojawiająca się na suficie drewniana kratownica. Akcentem wieńczącym projekt wnętrza jest sprowadzona specjalnie na potrzeby lokalu vintage’owa maglownica. Cały obiekt ma ponad 350 metrów kwadratowych powierzchni, a za jego wygląd odpowiada studio projektowe Ideograf.