Ramencraft nie jest zwykłą restauracją, to coś więcej: kompleksowe doświadczenie architektoniczne i gastronomiczne, które łączy tradycję z nowoczesnością, wprowadzając nowy wymiar do praskiego rynku restauracyjnego. Wnętrze lokalu wygląda jak japońska gra połączona z innymi elementami popkultury tego kraju.
Znajdująca się w sercu Pragi restauracja oferuje unikalne połączenie elementów japońskiej kultury, świata gier z grafiką 8-bitową oraz kultury popularnej. Projekt ten wynika z pasji inwestorów do Kraju Kwitnącej Wiśni, co wyraża się w całej koncepcji lokalu.
Kluczowym elementem projektu graficznego są piksele obecne we wnętrzu, w tym na płytkach przy wejściu, przedstawiających „Czezillę” jako symbol czeskiego podejścia do japońskiego fenomenu kulturowego. Ten element wizualny stanowi oryginalny sposób połączenia świata gier z tradycyjną japońską kulturą, który sprawia, że goście restauracji po przekroczeniu jej progu mają wrażenie przebywania w grze w stylu vintage.
Silnie kontrastująca kombinacja kolorów niebieskiego i jaskrawej czerwieni, przeplatająca się w przemyślany sposób w całym wnętrzu restauracji, nadaje jej energii i ożywienia. Te kolory nie tylko odświeżają przestrzeń, ale również podkreślają atmosferę szybkich posiłków, jakie oferuje restauracja Ramencraft.
Sam koncept Ramencraft to nowe spojrzenie na ramen jako formę „szybkiej kuchni”. Goście mogą wybrać swoją ulubioną wersję ramenu przy ladzie, a następnie znaleźć odpowiednie miejsce do jego spożycia. Mogą zdecydować się na stolik w przedniej części restauracji, w wydzielonych „budkach”, zapewniających intymność przy degustacji zupy, lub z tyłu lokalu, gdzie mogą zanurzyć się pośród ekspresyjnych grafik oraz dekoracji i doświadczyć autentycznego świata starych japońskich gier.
Studio: SOA architekti
Autorzy: Štefan Šulek, Lucia Kráľ
Lokalizacja: Veleslavínova 59/3, Praga, Republika Czeska
Rok ukończenia: 2024
Fotograf: Studio Flusser
Czytaj też: Czechy | Architektura | Wnętrza | Detal | Praga
Temat: Restauracja niczym japońska gra. Wystrój lokalu nawiązuje do popkultury Kraju Kwitnącej Wiśni