Restauracja WOOSABI w Krakowie. Wnętrze tonie w zieleni

Jej projekt przygotowali architekci z pracowni CUDO:. Restauracja WOOSABI położona jest przy ulicy Świętego Wawrzyńca 19 w Krakowie. To licząca ponad 200 m kw. przestrzeń, której specjalnością jest azjatycka kuchnia.

Architekci projektowali w nietypowym miejscu. Industrialny charakter, bardzo wysoki sufit i zabytkowa żółta suwnica tworzą unikalną aurę. Lokal znajduje się w budynku przy dawnej zajezdni tramwajowej. Architekci postanowili wyeksponować historię miejsca, a z surowego wnętrza uczynić atrakcję całego konceptu.

Projektując przestrzeń zespół CUDO: sięgnął po naturalne materiały. We wnętrzu znajdziemy drewno, kamień i mosiądz. To przyjemne dla oczu zestawienie zanurzone jest w zieleni. Uwagę przyciąga tapeta w liście bananowca, której obecność nawiązuje do azjatyckiej dżungli.

Sercem lokalu jest jednak bar. To licząca 7 metrów szerokości i niemal 5 metrów wysokości strefa. W jej centralnej części znalazła się efektowna mandala, której średnica to niemal 2 m. To tutaj barmani przygotowują drinki, a ich pracę można obserwować z poziomu parteru oraz antresoli. Lada baru ma lekko zaokrąglone boki, a przed nią ustawiono hokery z siedziskami i oparciami w kolorze zielonym.


Antresola mogła powstać dzięki dużej wysokości wnętrza, która wynosi aż 14 m. Architekci chcieli stworzyć tam przestrzeń, która będzie dawać większe poczucie intymności, sprawdzi się jako miejsce na randkę. Udało się.

Równie przyjemnie jest na parterze. Dla gości przygotowano tapicerowane loże, w których można wygodnie rozsiąść się na długie godziny. Wszystko z widokiem na wspomnianą już zabytkową suwnicę. Całość dopełnia nastrojowe oświetlenie z lampami o bionicznych kształtach oraz donice z roślinami.

projekt: CUDO:

zdjęcia: Migdał Studio

Czytaj też: Restauracja  | Wnętrza | Kraków | Meble | Rośliny | whiteMAD na Instagramie

Najpopularniejsze

najczęściej czytane artykuły