Rewitalizacja Elektrowni Powiśle. Pierwsze etapy już niemal gotowe.

W kompleksie Elektrownia Powiśle trwają prace związane ze zbliżającym się odbiorem technicznym dwóch budynków biurowych. Wmurowanie kamienia węgielnego odbyło się niemal dokładnie rok temu, 25 maja 2017 roku. Zakończenie budowy całego kompleksu potrwa do 2020 roku.

Elektrownia Powiśle to elektrownia uruchomiona w 1904 w Warszawie na Powiślu, znana też pod nazwą Elektrownia Warszawska i Elektrownia Miejska. Obiekt znajduje się w niemal ścisłym centrum stolicy, tuż przy najbardziej prestiżowych działkach na wybrzeży Wisły. Oczywistym był fakt, że teren po zmianie właściciela zostanie przekształcony na wysokiej klasy projekt urbanistyczny.

Obiekt ma mieścić w sobie niemal wszystko. Poczynając od dwóch budynków biurowych spełniających warunki jakości klasy A, przez luksusowe apartementy, na strefach handlowych, gastronomicznych i hotelowych kończąc. Jak liczy inwestor w kompleksie znajdzie się ponad 40 koncepcji rekreacyjnych takich jak bary, kawiarnie, czy koncepty kulinarne. W głównej hali starej elektrowni ma powstać przestrzeń kulinarna oferująca kuchnie z 20 stron świata. Dodatkowo powstanie również przestrzeń na handel.Elektrownia Powiśle nie będzie jednak przypominać, żadnego znanego warszawiakom centrum handlowego. Bardziej przypominać będzie klimatem europejskie „high street” gdzie zakupy odbywają się niespiesznie i stanowią formę rekreacji. Łącznie w nowym projekcie znajdzie się ponad 10 tys. mkw. powierzchni handlowej. Uzupełni ją przestrzeń biurowa – 3 budynki klasy A o łącznej powierzchni 23 tys. mkw, hotel butikowy i apartamenty na wynajem.

 

Najpopularniejsze

najczęściej czytane artykuły