Północna 23 - wizualizacja - widok od frontu

Rewitalizacja Łodzi. Kamienica przy Północnej 23 odzyska blask! 

Rewitalizacja Łodzi trwa w najlepsze! Opisywaliśmy już sporo kamienic, budynków poprzemysłowych, ulic, parków, czy całych kwartałów miasta, które zmieniły się lub są w trakcie rewitalizacji. Dziś prezentujemy kamienicą stojącą pod adresem Północna 23!

Rewitalizacja Łodzi to nie tylko odmalowanie fasad kilku budynków. To szeroko zakrojone działania, mające na celu odzyskanie zabytkowej tkanki miejskich, a także oddania w ręce mieszkaļców i turystów nowych, wcześniej nieużywanych fragmentów miasta. Przykładem może być Północna 23 i stojąca przy niej kamienica wraz z dziedzińcem.

Północna 23 – zdjęcie z roku 2018 – widok podwórka w stronę kamienicy frontowej

Wszystkie budynki zostaną całkowicie odnowione, zyskają nową elewację oraz zostaną podłączone do centralnego ogrzewania.  Wszystkie mieszkania posiadać będą osobne kuchnie lub aneksy kuchenne oraz łazienki. Jeden z  budynku po remoncie pełnił będzie funkcje środowiskowego domu samopomocy. Powstanie tu także placówka opiekuńczo wychowawcza oraz świetlica środowiskowa pełniąca rolę Centrum aktywności Lokalnej.

Budynki zostaną dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych poprzez instalacje wind. Gruntowny remont przejdzie także podwórze, które pokryje głównie kostka z elementami betonowymi. Na wyznaczonym terenie zostanie zasiany trawnik. Niska zieleń będzie reprezentowana przez liczne nasadzenia krzewów w formie rabat. Zasadzonych zostanie także 11 drzew, których wraz z istniejącymi będzie 20. Kosze na odpady znajda swoje miejsce w estetycznej altanie. Na podwórku powstaną miejsca do wypoczynku z ławkami i stolikami. Nie zabraknie również miejsca dla dzieci, które będą mogły się bawić na nowym placu zabaw. Do ich dyspozycji będzie huśtawka, karuzela, zjeżdżalnia i piaskownica. 

W budynku powstaną: 22 mieszkania komunalne, 2 lokale usługowe przeznaczone na wynajem, placówka opiekuńczo–wychowawcza, świetlica środowiskowa, środowiskowy dom samopomocy. 

Zainteresował cię ten artykuł? Więcej o rewitalizacji w Łodzi przeczytasz tutaj:
– Famuły Poznańskiego. Rusza remont domów robotniczych przy Ogrodowej w Łodzi. (TUTAJ)
W centrum Łodzi zasadzono 1000 dużych drzew. Będzie ich 16 tysięcy! (TUTAJ) 
Rewitalizacja ulicy Wschodniej w Łodzi. Rusza remont czterech kamienic! (TUTAJ) 
Przebudowa ulicy Ogrodowej w Łodzi. To będzie wizytówka miasta (TUTAJ) 
Kolejny woonerf w centrum Łodzi. Ulica Moniuszki z setkami drzew i krzewów! (TUTAJ) 

Czytaj też: Łódź | Zabytek | Metamorfoza | Renowacja | Architektura

źródło: https://rewitalizacja.uml.lodz.pl/

Najpopularniejsze

najczęściej czytane artykuły