Bvlgari MVRDV

Robi wrażenie. Witryna sklepu Bvlgari od architektów z pracowni MVRDV

To już drugi sklep Bvlgari, który projektuje zespół holenderskich architektów MVRDV. Najnowszy otwarty zostanie w Bangkoku.

Sklep luksusowej marki Bvlgari znajduje się domu towarowym IconSiam, jednym z największych centrów handlowych w Azji. Wcześniej holenderscy architekci zaprojektowali witrynę w Kuala Lumpur, który otwarty został w 2018 roku (pisaliśmy o nim w artykule TUTAJ).

Zadaniem architektów było zaprojektowanie nowej witryny, która połączy motywy klasyczne z nowoczesnymi rozwiązaniami. Włoska marka od lat uchodzi za synonim przepychu, luksusu, ponadczasowego piękna, które swój początek odnosi do sztuki rzymskiej. Architekci inspirowali się portalami i charakterystycznymi gzymsami, które zdobiły pierwszy sklep Bvlgari w Rzymie już w 1905 roku. Forma tego gzymsu stała się motywem, który MVRDV rozwinął jako główny wątek fasady.

Architekci rozmieścili kolorowe elementy w różnych konfiguracjach, dzięki czemu styliści marki mogli wyeksponować asymetryczne wzory i nowe materiały. Powstała elewacja jest wykończona elementami z mosiądzu i różnymi rodzajami szkła, dającymi złocisty efekt.

Bvlgari MVRDV


Okna mają różne kolory i stopnie przezroczystości – na parterze przezroczyste szyby tworzą witryny sklepowe, natomiast na dwóch poziomach wyżej zamieszczono nieprzezroczyste okna, które zapewniają prywatność odwiedzającym salon VIP urządzony na najwyższej kondygnacji. Całość architekci z MVRDV wyróżnili charakterystycznym dla Bvlgari szafranowym kolorem.

Czytaj też: Sklep | Wnętrza | Projekty MVRDV

fot. Ketsiree Wongwan, źródło: MVRDV

Najpopularniejsze

najczęściej czytane artykuły