darmowy bilet

Robisz przysiady – masz darmowy bilet na komunikację miejską

Darmowy bilet mogą otrzymać mieszkańcy Klużu-Napoki w Rumunii, którzy przed podróżą wykonają przysiady. W ten sposób władze chcą zachęcić do uprawiania sportu.

Nietypowa oferta obowiązuje od sierpnia. Wcześniej, już w 2020 roku przeprowadzono taką akcję z okazji festiwalu sportu, który odbywał się w mieście. Z tej okazji ustawiono specjalny biletomat oraz wiatę przystankową, której wystrój i charakterystyczne fotele przypominają ławkę dla rezerwowych zawodników.

Specjalny biletomat ustawiono na dworcu autobusowym. Aby zdobyć darmowy bilet na komunikację miejską należy wykonać 20 przysiadów. W tym celu należy stanąć w oznaczonym polu około 1,5 m przed biletomatem, a system kamer sprawdzi, czy przysiady wykonywane są poprawnie. Co ważne, otrzymany w ten sposób tak zwany “bilet zdrowotny” umożliwia podróżowanie komunikacją miejską przez siedem dni.

Nietypowa akcja spodobała się mieszkańcom. Ci zdążyli już wykonać milion przysiadów, co przekłada się na około 55 tysięcy biletów. Z urządzeń korzystali nie tylko młodzi, ale też seniorzy. W całej akcji zaangażowani są prywatni partnerzy – firmy dotują darmowe przejazdy w zamian za małoinwazyjną reklamę na biletach.

darmowy bilet


Chcemy rozwijać pilotażowy projekt Festiwalu Sportu w naszym mieście, Cluj-Napoca słynącym z promowania sportu i rozwiązań z zakresu zrównoważonej mobilności. Mamy w Klużu kilka firm, które chcą zapewnić ciągłość tej inicjatywy i dziękujemy wszystkim! – powiedział Emil Boc, busmistrz Klużu-Napoki.

Darmowy bilet za serię przysiadów będzie można otrzymać do końca tego roku.

Czytaj też: Komunikacja miejska | Ciekawostki | Sport | whiteMAD na Instagramie

fot. facebook.com/sportsfestivalcom

Najpopularniejsze

najczęściej czytane artykuły