RodTab stół

RodTab – wielofunkcyjny stół od Anny Andrzejewskiej

RodTab to wielofunkcyjny stół ogrodowy. Został zaprojektowany tak, aby niczym kameleon mógł zmieniać swój wygląd i dostosowywać do pożądanych funkcji.

Stół RodTab zaprojektowała Anna Andrzejewska, absolwentka Akademii Sztuk pięknych we Wrocławiu (Wydział Architektury Wnętrz, Wzornictwa i Scenografii). Anna studiowała Wzornictwo i właśnie na studiach wykonała projekt wielofunkcyjnego stołu, który jest odpowiedzią na potrzeby działkowców.

Projektantka wykonała swój projekt w ramach pracy dyplomowej. Stół RodTab do gadżet idealny do ogrodu. Jedną z głównych jego zalet jest możliwość dostosowania jego funkcji do wykonywanej czynności. Obrotowe blaty zapewniają możliwość wykorzystania dwóch wysokości. Pierwsza wysokość wynosi 92 cm i przeznaczona jest do aktywnego spędzania czasu w trakcie przygotowywania posiłków, druga wysokość to 67 cm, jest idealna do biesiadowania i celebrowania posiłków z bliskimi.

Uzupełnieniem projektu stołu są pojemniki, które można zapełnić sezonowymi owocami i warzywami. Ważnym elementem są drewniane profile blatu, które składają się na jedną całość. Uzupełnieniem stołu są różnorodne sztaplowane pojemniki oraz rynienka, która przyda się podczas mycia warzyw i owoców. Stół można łatwo złożyć i schować, kiedy letni sezon dobiegnie końca.

RodTab stół


Projekt stołu RodTab powstał z myślą o działkowcach, ale mebel jest na tyle uniwersalny, że z powodzeniem sprawdzi się też w przydomowym ogrodzie. Stół wykonany jest ze sklejki brzozowej.

Projekt Anny zajął II miejsce w tegorocznej edycji konkursu Prezydenta Wrocławia na najlepsze prace dyplomowe, które dotyczą szeroko pojętej poprawy jakości życia mieszkańców. Promotorem pracy „Czynna rekreacja w ogrodzie – projekt zestawu do przyrządzania i celebrowania posiłków na działce” był prof. Jan Kukuła.

Czytaj też: Portfolio | Drewno | Meble | Polscy projektanci| whiteMAD na Instagramie

źródło: Anna Andrzejewska

Najpopularniejsze

najczęściej czytane artykuły