Rodzinny dom pod Warszawą według projektu Lessness

Rodzinny dom pod Warszawą powstał z myślą o komforcie i funkcjonalności dla całej rodziny. Choć bryła budynku miała charakter klasyczny, założeniem było przełamanie go nowoczesnymi akcentami oraz dodanie romantycznego pierwiastka, odzwierciedlającego osobowość mieszkańców. W rezultacie powstała harmonijna przestrzeń, w której elegancja spotyka się z przytulnością, a głęboka kolorystyka współgra z naturalnym drewnem.

Rodzinny dom pod Warszawą – subtelna paleta i złote akcenty

Wnętrza utrzymano w intensywnych, lecz zrównoważonych barwach. Kolory ożywiają przestrzeń, nie przytłaczając jej. Dodatki w odcieniach złota – takie jak baterie, lampy czy uchwyty – wprowadzają element luksusu i delikatnego błysku. W wielu pomieszczeniach pojawiają się nowoczesne interpretacje kamiennych faktur, nadające całości klasy i wyrafinowania.

Elegancki hol – wizytówka domu

Strefa wejściowa to jasne, spójne wnętrze, w którym królują kamienie takie jak marmur Carrara, trawertyn czy lawa wulkaniczna. Przemyślane detale, szkło weneckie i starannie dobrana kolorystyka sprawiają, że już od progu wnętrze robi wrażenie. Biało-czarna mozaika i drewniane elementy w części salonowej wprowadzają kontrast, który buduje wrażenie nowoczesnej elegancji. Niewielka toaleta przy holu zdradza odważne podejście domowników do koloru – głęboki granat, zieleń i intensywne frezy podkreślają indywidualny charakter przestrzeni.

Część dzienna – serce domu

Przestronny salon z wysokim sufitem i klasycznymi sztukateriami urządzony został w dwóch tonacjach drewna. Znajduje się tu kominek o zaokrąglonej formie, zabudowy meblowe zaprojektowane specjalnie do tego wnętrza oraz szmaragdowa sofa, usytuowana naprzeciw jadalni. Wyrazista tapeta, pełna zielonych tonów, stanowi tło dla dużego, rodzinnego stołu, budując głębię i przytulność.

Kuchnia z włoskim charakterem

Tuż obok salonu mieści się kompaktowa kuchnia, odseparowana wyspą. Górne szafki w kolorze pistacjowym kontrastują z wyrazistą, włoską płytką o dynamicznym wzorze. Całość łagodzą fornirowane zabudowy oraz kamienny blat, które wspólnie tworzą elegancką, funkcjonalną przestrzeń.

Prywatna strefa na piętrze

Na piętro prowadzą minimalistyczne schody z przeszkloną balustradą. To część domu przeznaczona do odpoczynku i prywatności. Główna sypialnia wyróżnia się łóżkiem w intensywnym odcieniu pomarańczy oraz asymetrycznym, fornirowanym panelem ściennym. Za lustrzaną ścianą ukryto garderobę.

Pokój dziecięcy – miejsce kreatywności

Pokój dziecięcy zaprojektowany został z myślą o dwóch chłopcach. Wielofunkcyjna zabudowa służy im do snu, zabawy i przechowywania. Ciekawie rozwiązana przestrzeń okienna z siedziskiem i tapeta na suficie dodają wnętrzu bajkowego, inspirującego klimatu.

Łazienka – kontynuacja estetyki całego domu

Rodzinna łazienka łączy w sobie materiały i kolory przewijające się w całym projekcie. Mozaika w odcieniach bieli i zieleni, odbijana przez duże lustra, komponuje się z naturalnym dębowym fornirem. Efekt to świeże, harmonijne wnętrze z przyjemnym akcentem domowego ciepła.

O pracowni:
Lessness Studio to krakowska pracownia projektowa prowadzona przez Natalię Horak, Dominikę Strzałkę-Rogal i Michała Franczaka łącząca doświadczenia z pogranicza sztuki i architektury. W swoich projektach kierują się zasadą umiarkowanego minimalizmu, dążąc do stworzenia przestrzeni posiadających wewnętrzną jakość. Inne mieszkania autorstwa pracowni znajdziecie klikając w poniższe linki:

źródło: Lessness / lessness.pl
zdjęcia: ONI / https://oni.com.pl/ 

Czytaj też: Architektura w Polsce | Polscy projektanci | Wnętrza | whiteMAD na Instagramie  | Warszawa | Styl skandynawski