Rondo im. WOŚP w Rokietnicy ozdobiły serca ze stali

Stalowe serca, które ozdobiły rondo WOŚP w Rokietnicy zaprojektowali Krzysztof Zdanowski i Michał Dumin.

Prace projektowe nietypowej instalacji rozpoczęły się w 2000 roku. Wtedy też rondo otrzymało nazwę imienia Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Prace wykonano na zlecenie miasta. Rzeźby wykonał lokalny ślusarz Rafał Gaj.

Projekt instalacji artystycznej na rondzie w Rokietnicy był dla nas wyjątkowy. Rondo imienia WOŚP, bo o nim mowa, to z jednej strony wsparcie dla wspaniałej inicjatywy Wielkiej Orkiestry, z drugiej fajne wyzwanie i doświadczenie w aranżacji przestrzeni publicznej – mówią Krzysztof Zdanowski i Michał Dumin.

Instalacja ma formę sześciu ser wykonanych ze stali kortenowskiej, które są podświetlone nocą. Pomysłodawcy chcieli, aby rondo po prostu dobrze wyglądało, zachowało swoją funkcjonalność i było bezpieczne dla użytkowników. Różna wysokość poszczególnych serc daje wrażenie ruchu i zmienia się w zależności od miejsca obserwowania.


W najbliższym czasie powstaną jeszcze mniejsze formy, które wyglądem będą nawiązywać do instalacji zdobiących Rondo imienia WOŚP. To między innymi donice ogrodowe oraz elementy dekoracyjne do wnętrz. Te ostatnie powstaną w limitowanej wersji i trafią na licytacje. Dochód przeznaczony zostanie na działalność statutową fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Czytaj też: Ciekawostki | Sztuka | Korten | Miasto | whiteMAD na Instagramie

fot. Marcin Figaj, źródło: Krzysztof Zdanowski i Michał Dumin

Najpopularniejsze

najczęściej czytane artykuły