Rośliny już nie tylko na parapecie – czyli mech w roli głównej

Czy ograniczać się tylko stawiając rośliny na parapecie? Czy popularne „doniczki” muszą stanowić jedyne źródło tlenu w domu? Już nie! Teraz nadchodzą najnowsze rozwiązania pozwalające na wzbogacenie mieszkania w zielone płuca, wprowadzając mech i integrując je z aranżacją wnętrza. Takie rozwiązania wprost przenoszą nas na łono natury w niezmienionej formie.

Najnowszym pomysłem na polskim rynku są stoliki firmy Malita Just Wood. Nowa marka, która tworzy swoje produkty z naturalnych materiałów, tym razem postawiła na mech. Takie zespolenie dwóch elementów mech-mebel idealnie pasuje do osób chcących być jeszcze bliżej natury. Zaprojektowany stolik z mchem daje bardzo wiele możliwości m.in. sprawia, że otoczenie wypełnia żywa energia, a dostępność różnych barw mchu umożliwia dopasowanie stolika do każdego rodzaju pomieszczeń. Chcesz aby w salonie dodatki były w kolorze turkusowym- mech też może taki być. Malita Just Wood posiada w swojej ofercie kilka kolorów. Także użytkowanie nie stanowi problemu, bowiem mech doskonale sprawdza się w pomieszczeniach o wilgotności już 50% i nie wymaga dodatkowego nawodnienia.

Mech to jeden z najnowszych trendów wnętrzarskich, który prędko nie przeminie, tym bardziej że coraz więcej osób chce być eko i mieć w domu kawałek lasu. Jest to idealna alternatywa dla osób, które nie są fanami roślin doniczkowych a lubią mieć roślinność w pomieszczeniu.