Rośliny od LEGO będą całkowicie biodegradowalne. Jednak to nie wszystko!

LEGO, będące największym i najbardziej znanym producentem klocków rozpoczyna wielką kampanię promowania ekologii. Ich nowa strategia obejmie wszystkie klocki i opakowania firmy do roku 2030.

Na pierwszy ogień poszły wszystkie klocki imitujące elementy botaniczne. Od teraz każdy krzak, choinka, liść, palma, czy drzewko, które powstaną w duńskiej firmie będą wykonane z trzciny cukrowej. Materiał, który powstał z jej obróbki pozwala na wytrzymałość porównywalną do obecnie stosowanego plastiku, jednak jest całkowicie biodegradowalny, dzięki czemu przyjazny dla środowiska. Kampanię wspiera akcja tłumacząca najmłodszym potrzebę dbania o naszą planetę.

LEGO, które jak wspomnieliśmy jest największym producentem klocków na świecie postanowiło wdrożyć podobne rozwiązanie we wszystkich klockach produkowanych przez firmę. Do 2030 roku, każdy element, a także opakowanie będzie wykonane właśnie z trzciny cukrowej. Decyzja ta nie dziwi, gdy spojrzeć na LEGO w skali globalnej. W 2015 roku, na każdego człowieka przypadało około 9 klocków. Decyzja firmy ograniczy produkcję nieekologicznego plastiku o setki milionów ton w skali roku.