Rośnie Chmielna 89. Szklana piramida powstanie w centrum Warszawy!

To będzie zdecydowanie jedna z najpiękniejszych inwestycji w stolicy. Biurowiec Chmielna 89, nazywana przez niektórych jako Kulczyk Tower będzie znaczenie wyróżniać się na tle warszawskiej architektury.

Projekt biurowca powstał w pracowni Epstein, jednej z najbardziej prestiżowych biur architektonicznych na świecie. Według planów, budynek ma zostać oddany do użytku w IV kwartale 2019 roku. U zbiegu Chmielnej i Twardej, na działce, na której ma powstać rozpoczęły się już pierwsze prace. Filary, które wbito w ziemie już wybiły się ponad poziom chodnika.


Chmielna 89 będą nowoczesnym budynkiem o wysokim standardzie wykonania oraz wykończenia. Zostały zaprojektowane tak, aby pasowały do planowanej zabudowy tej części stolicy. Fasady dadzą wrażenie lekkości, przejrzystości oraz sprawią, że biurowiec nie będzie wyróżniał się na tle otaczającej zabudowy. Do ich wykonania zostaną użyte: stal nierdzewna lub aluminium, duże panele szklane oraz projektanci nie zapomnieli o subtelnych detalach architektonicznych.

Dlaczego  mawia się o niej Kulczyk Tower? Wynika to z faktu, że działka na której powstaje biurowiec należy do spółki Kulczyk Silverstein Properties. Firma najbogatszego Polaka planowała wybudować tu drapacz chmur, liczący sobie ponad 300 metrów. Kilka lat temu deweloper zrezygnował z pomysłu, a projekt przejęła spółka Cavatina.