Rośnie kamienica “Żelazko” w Poznaniu. Nowe zdjęcia

To jeden z najbardziej charakterystycznych budynków w Poznaniu. Odbudowa kamienicy “Żelazko” zbliża się do końca. Obiekt ma być gotowy w drugiej połowie 2019 roku. Zebraliśmy nowe zdjęcia z placu budowy.

Oryginalny obiekt powstał w 1900 roku i stał na rogu ul. Ogrodowej i Krysiewicza ponad 100 lat. W 2011 roku wyburzano sąsiednią kamienicę, niestety w ten sposób naruszono konstrukcję co przesądziło o rozbiórce dawnego “Żelazka”.

Kilka lat później działka znalazła nowego właściciela – firmę Constructa Plus, która zdecydowała się odbudować ceglany obiekt. Projekt nowego “Żelazka” przygotowali architekci z poznańskiej pracowni CDF.

Docelowo odbudowany ma zostać historyczny obiekt, w którym znajdzie się 25 mieszkań o zróżnicowanej powierzchni. Dostępne będą tutaj zarówno kawalerki o 25 m kw. jak i przestronne apartamenty o powierzchni wynoszącej 130 m kw. Dodatkowo wzdłuż ulicy Krysiewicza powstanie nowe skrzydło, w którym znajdzie się 27 mieszkań. Ich powierzchnia wyniesie od 23 do 90 m kw. Mieszkańcy będą mogli korzystać z dwupoziomowego parkingu, który powstał pod ziemią.

Zagospodarowane zostanie również przyziemie, w którym powstaną cztery lokale usługowe.

A tak kamienica będzie wyglądać po zakończeniu prac: