Właśnie ruszyła budowa osiedla Mickiewicza w Warszawie. Z tej okazji inwestor przeprowadził akcję sadzenia drzew w stolicy.

Osiedle powstaje przy ul. Rudzkiej w Warszawie. Na skraju lasu Bielańśkiego, w otoczeniu kilku parków. Zaprojektowali je architekci z pracowni HRA ARCHITEKCI Sp. z o.o. Sp.k.

W sumie na osiedlu powstanie 497 mieszkań. Jego budowa realizowana będzie w czterech fazach. W pierwszym etapie powstanie 105 mieszkań o powierzchni od 28 do ponad 100 m kw. Dobre miejsce dla siebie powinien znaleźć tutaj każdy. Dostępne będą bowiem przestronne kawalerki i nawet czteropokojowe apartamenty. Pierwsze z mieszkań gotowe będą już pod koniec 2016 roku.

Osiedle Mickiewicza będzie wyposażone w szereg funkcjonalnych rozwiązań, które wpłyną pozytywnie na komfort użytkowania mieszkania i dbałość o środowisko naturalne. W częściach wspólnych zostanie wykorzystane energooszczędne oświetlenie, a dzięki panoramicznym oknom wszystkie mieszkania będą dobrze doświetlone światłem naturalnym. Dodatkowo, mieszkańcy będą mogli korzystać ze stacji naprawy i mycia rowerów z wykorzystaniem systemu wody deszczowej.

Atutem osiedla jest jego lokalizacja. W pobliżu znajduje się stacja Metra Słodowiec i Pl. Wilsona, co znacznie ułatwia podróżowanie po Warszawie:

Dojazd do centrum metrem zajmuje 10 minut, a samochodem – około 15 minut. Możemy też szybko oderwać się od zgiełku miasta i w 10 minut dojechać rowerem do rezerwatu przyrody czy do licznych kawiarni na Starym Żoliborzu – twierdzi Jakub Zagórski, dyrektor sprzedaży i marketingu Skanska Residential Development Poland

Kameralne osiedle będzie prawdopodobnie pierwszym w Polsce, które uzyska certyfikację BREEAM. Sama akcja sadzenia drzew odbyła się 4 lipca przy ul. Rudzkiej. W jeden dzień udało się nasadzić 100 nowych roślin.