Rośnie wieżowiec The Bridge w Warszawie. Tak będzie wyglądać

Wieżowiec The Bridge będzie mieć 174 m wysokości, a jego budowa jest już na półmetku. Inwestycję przy placu Europejskim w Warszawie realizuje inwestor – firma Ghelamco. Budynek będzie wyposażony w proekologiczne rozwiązania, a zaawansowane technologie pozwolą zużywać mniej energii. Nasza redakcja miała okazję odwiedzić plac budowy.

Wieżowiec The Bridge będzie mieć 40 kondygnacji i 174 m wysokości. Obecnie prace budowlane trwają na 26 kondygnacji. Zbudowanie jednej średnio trwa zaledwie pięć dni. Pod koniec sierpnia rozpoczęto montaż paneli elewacyjnych ze szkła. Jednocześnie trwają prace związane z połączeniem budynku z historycznym gmachem Bellony, który stanie się częścią biurowego kompleksu. Wyeksponowany i poddany renowacji zostanie zabytkowy hol z kolumnadą i reprezentacyjną klatką schodową. Oba budynki będą posiadały wysokie na trzy kondygnacje wspólne lobby. Jego charakterystycznym elementem są wielkie, mierzące nawet do 18 m filary z betonu barwionego w masie, układające się w literę V, oraz szerokie schody, które oprócz funkcji komunikacyjnej będą działały jak wielki mebel do siedzenia.

The Bridge wyznacza najwyższy standard na polskim rynku biurowym. To ultranowoczesny i ekologiczny biurowiec na wielu płaszczyznach, czego potwierdzeniem są pierwsze w naszej części Europy certyfikaty SmartScore i WiredScore o najwyższej punktacji. Wieżowiec będzie wykorzystywał najnowsze technologie przekładające się na bezpieczeństwo i komfort pracy jego użytkowników, ale także na środowisko, zgodnie z naszą strategią ESG. To obecnie największa i najbardziej spektakularna inwestycja realizowana na stołecznym rynku nieruchomości komercyjnych i zarazem jeden z najambitniejszych projektów w naszym portfolio – mówi Jarosław Zagórski, dyrektor zarządzający Ghelamco Poland.

O nowoczesności obiektu świadczą liczne certyfikaty, które budynek już otrzymał oraz te, które zdobędzie w bliskiej przyszłości. Wieżowiec The Bridge może pochwalić się certyfikatami SmartScore i WiredScore na najwyższym poziomie Platinium, certyfikowany będzie również w systemach WELL, WELL Health Safety Rating, BREEAM, Green Building Standard oraz Obiekt bez barier.

Położony u zbiegu ulic Grzybowskiej i Towarowej wieżowiec The Bridge ma być neutralny energetycznie i w stu procentach zasilany czystą energią z farm fotowoltaicznych. Dzięki inteligentnemu rozwiązaniu w postaci Building Energy Management System możliwe będzie kontrolowanie zużycia energii i jego ograniczanie. Urządzenia w budynku będą inaczej działać w szczytowych godzinach pracy, a inaczej wieczorem. Dodatkowo w budynku wdrożona zostanie technologia kanalizacji podciśnieniowej, która pozwoli zmniejszyć zużycie wody w toaletach o 75 proc.


W budynku zastosowany zostanie również autorski system operacyjny Signal OS, który pozwala m.in. na zrównoważone gospodarowanie wodą i energią oraz kontrolę obróbki powietrza wraz z jego monitoringiem, aby było wolne od smogu. Elementem systemu jest aplikacja mobilna umożliwiająca najemcom poruszanie się po biurowcu bez karty dostępu czy rezerwację sal i miejsc parkingowych. W The Bridge wykorzystane będą też specjalne rozwiązania antypandemiczne zapobiegające rozprzestrzenianiu się wirusów, m.in. wirusobójcze lampy UV w windach i centralach wentylacyjnych – zapowiada inwestor.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez whiteMAD (@whitemadmagazine)


Budynek dopełni skyline w okolicy ronda Daszyńskiego, ta część Warszawy w ostatnich latach radykalnie zmieniła swoje oblicze. W sumie budynek zaoferuje 47 tys. m kw. powierzchni biurowej i 280 miejsc parkingowych, w tym z ładowarkami do aut elektrycznych. Dodatkowe 150 miejsc powstanie dla rowerów. Projekt zakłąda budowę podniebnego tarasu na 40 piętrze wieżowca. Taras ten będzie dostępny wyłącznie dla najemcy.

Wieżowiec zaprojektowany został przez holenderską pracownię architektoniczną UNStudio we współpracy z Polsko Belgijską Pracownią Architektury PROJEKT. Planowany termin zakończenia budowy The Bridge to I kwartał 2025 roku.

źródło: materiały prasowe

Czytaj też: Warszawa | Wieżowiec | Miasto | Biurowiec | Szkło  | whiteMAD na Instagramie