Rośnie wrocławskie City. Kompleks budynków biurowych Pin Park

Zespół budynków biurowych znajduje się w zachodniej części miasta i jest obecnie w pierwszej fazie realizacji. Zaprojektowali go architekci z pracowni AP SZCZEPANIAK.

Centrum biznesowe będzie składać się z trzech niezależnych budynków o łącznej powierzchni najmu aż 51 000 m kw. i ponad tysiąca miejsc parkingowych. Pierwszy budynek, Pin 1, którego ukończenie planowane jest na 2018 r., będzie mieć powierzchnię ok. 16 500 m kw.

Budynek zaprojektowano zgodnie z najnowszymi trendami. Doprecyzowano rozwiązania funkcjonalne, które mają stworzyć przestrzenie oferujące znacznie więcej niż biurka do pracy.

Oprócz przestrzeni typowo biurowych, w Pin Parku zaplanowano miejsce na punkty gastronomiczne oraz usługi typu: centrum fitness, pralnia, drogeria, market, salon fryzjerski a także miejsca do odpoczynku. Budynek realizuje założenia zrównoważonego rozwoju w budownictwie – jest energooszczędny, zapewnia doskonały dostęp światła naturalnego i pozwala lepiej gospodarować zasobami. Warto zwrócić uwagę na wewnętrzny dziedziniec, zlokalizowany na drugiej kondygnacji, służący nieformalnym spotkaniom i relaksowi, do którego prowadzą również schody zewnętrzne, zarówno zwykłe jak i ruchome, z placu wejściowego zaprojektowanego w części frontowej obiektu – opowiada o rozwiązaniach zastosowanych w Pin Parku Agnieszka Szczepaniak, architekt z AP Szczepaniak.

Wrocław to trzecie miasto w Polsce, zaraz po Warszawie i Krakowie, o największym zasobie powierzchni biurowej (dane za I kwartał 2017, Knight Frank).

Najpopularniejsze

najczęściej czytane artykuły