Rossmann stawia w Polsce automaty do napełniania butelek. To flagowy sklep sieci

Automaty do napełniania butelek wreszcie zadebiutowały w sklepach Rossmann w Polsce! O pierwszych automatach pisaliśmy już w styczniu. Jednak wtedy stanęły tylko w kilku sklepach tej sieci w Czechach. Teraz polski oddział otworzył swój flagowy sklep w Polsce, który jest przykładem, jak projektować sklep, aby był pełen ekologicznych rozwiązań.

Nowoczesny pro-ekologiczny sklep sieci Rossmann otwarto w centrum handlowym Manufaktura w Łodzi, w dawnej fabryce Izraela Poznańskiego. Lokal podzielony został na cztery strefy poświęcone: pięknu, beauty, zdrowiu oraz tzw. Grab&go. 

Pierwsza ze stref w nowym sklepie Rossmann wyróżnia się punktem, w którym stanęły automaty do napełniania butelek (Refill station). Klienci mogą napełniać butelki wielokrotnego użytku na przykład szamponem, żelem pod prysznic, płynem do mycia naczyń lub płynem do prania. Dzięki temu każdy może ograniczać zużycie plastiku – wystarczy przynieść starą butelkę po płynie i uzupełnić ją w dystrybutorze. Strefa manufaktura piękna wyróżnia się też zbiorem kosmetyków, które produkowane są w Polsce. To blisko 250 produktów. Wśród nich znalazły się takie z naturalnymi składnikami, wegańskie, waterless (kostki do mycia włosów) oraz sensoryczne. Co ciekawe, produkty tej strefy również zostały stworzone w duchu eko – siec sięgała tutaj głównie po papier, szkło i recyklat.

Kolejna to Strefa Beauty. To raj dla fanów zapachów – w tej strefie znalazło się wiele perfum, w tym produkty francuskiej marki Adopt’, które tworzone są w niewielkich, podręcznych flakonikach. W tej strefie klientki znajdą markę NYX. Klientki będą mogły tutaj zrobić również manicure.

rossmann automaty do napełniania butelek


Kolejna to Strefa Zdrowia. Ta część wyróżniona została zielonym napisem „Zdrowo!”, które umieszczono na ścianie z mchu. W tej części można znaleźć przekąski, produkty wegańskie, bezglutenowe, ekologiczne i regionalne. Jest też miód sprowadzany z polskich pasiek. Są też ekologiczne makarony z Włoch, kawa, herbata i największy w Polsce wybór produktów marki własnej Rossmann czyli enerBIO.

Ostatnia ze stref to Grab&go stworzona z myślą o ludziach żyjących w pośpiechu. Klienci znajdą tam podstawowe, niezbędne produkty, które będą mogli kupić bez przechadzania się po całym sklepie. Czekamy na podobne rozwiązania w innych sklepach Rossmann w Polsce!

Czytaj też: Wnętrza | Ekologia | Drewno | Łódź

źródło: materiały prasowe Rossmann, projekt wnętrza: studio Musu