Rusza rozbiórka Galerii Plaza w Krakowie. Co powstanie w jej miejscu?

Rozbiórka Galerii Plaza w Krakowie właśnie ruszyła! W jej miejscu firma Strabag Real Estate wybuduje nowoczesny kompleks wielofunkcyjny. Inwestycja, która ma powstawać w latach 2023-2025 jest na etapie projektowania. Tereny te bezpośrednio sąsiadują ze stawem Dębskim oraz nieco dalej z Tauron Areną. Prace rozbiórkowe będzie prowadziła spółka Strabag. 

W miejscu wyburzonej Galerii Plaza w Karkowie powstanie nowoczesny kompleks wielofunkcyjny. Jak podaje inwestor, wyremontowana zostanie również kładka, która obecnie jest wyłączona z użytkowania.

Prace rozbiórkowe podzielone zostały na dwa etapy i potrwają łącznie około pół roku. Pierwsza faza polega na ogrodzeniu nieczynnego centrum handlowego i przeprowadzeniu tzw. rozbiórki miękkiej w jego wnętrzu. W tym czasie zostaną usunięte między innymi elementy przeznaczone do ponownego użycia lub przekształcenia. Główny etap prac, czyli wyburzenie bryły budynku potrwa około czterech miesięcy.

Warto zaznaczyć, że właściciel terenu jest również w posiadaniu stawu Dąbskiego, który jest użytkiem ekologicznym o powierzchni ponad 20 000 metrów kwadratowych. Łączna powierzchnia omawianych działek wynosi ponad 80 000 metrów kwadratowych. Działka jest niezwykle interesująca, bowiem poza lokalizacją bezpośrednio przy akwenie, nieopodal znajduje się Tauron Arena.

Jakie jest wasze zdanie? Cieszy was rozbiórka Galerii Plaza w Krakowie?

źródło: Strabag Real Estate (http://www.strabag-real-estate.com) / zdjęcia: Strabag Real Estate (http://www.strabag-real-estate.com)

Czytaj też: Architektura w Polsce | Kraków | Miasto | Biurowiec | whiteMAD na Instagramie