„Rozgwiazdy” staną na bałtyckich plażach. Zaprojektowało je Studio Prescription.

Niewielkie drewniane domki mają służyć turystom ceniącym życie w bliskości z naturą. Pojawiły się przy samych plażach, a już niedługo ma ich być jeszcze więcej!

SeaStar to pomysł zrealizowany przez Prescription Studio, które zaprojektowało sieć niewielkich drewnianych domków zlokalizownych tuż nad Bałtykiem. Architekci z norweskiego biura stworzyli pięcioramienne bryły, w których ramionach znalazły się kabiny dla gości, a w centralnym punkcie, jadalnia oraz kominek. W jednym z pokoi znajduje się również prysznic z odfiltrowaną wodą z deszczówki, a także piec i szafa.Głównym zamysłem dla projektantów było stworzenie niewielkich ekonomicznych miejsc noclegowych, dla osób uprawiających trekking, jogging, kolarzy czy po prostu spacerowiczów.  Pierwsze z nich już powstały obok litewskiej Kłajpedy.


Inspiracją przy projektowaniu kształtu obiektu była dla architektów rozgwiazda odpoczywająca na plaży, a także fakt, że przeglądając najpopularniejsze aplikacje z mapami, zobaczymy SeaStar jako ikonkę “ulubione”, dopiero po przybliżeniu zorientujemy się, że to po prostu kształt budynku widziany z “lotu ptaka”. To dopiero pomysłowość! ;)