Ogrodów Ulricha

Rusza budowa Ogrodów Ulricha w Warszawie

Projekt Ogrodów Ulricha przygotowali architekci z pracowni WXCA i LAB3. Inwestycję zrealizuje firma Budimex. Otwarcie Ogrodów nastąpi w 2022 roku.

Umowę na realizację prac podpisała firma Ingka Centres z Budimeksem, który wykona prace związane z odbudową i rozbudową historycznych Szklarni Ulricha oraz Parku Ulricha, a także modernizacją Willi Ulricha i Zielonej Chaty. Konserwacją szklarni prowadzą już eksperci firmy Revita Art.

Prace konserwatorskie, które będą toczyły się równolegle z pracami budowlanymi, jeszcze mocniej przybliżają nam klimat tego niezwykłego miejsca. Zależy nam, aby odnowiona przestrzeń przypominała historię Ogrodów z czasów rodziny Ulrichów, ale też spełniała oczekiwania mieszkańców i naszych klientów, które zgłaszali podczas konsultacji społecznych przeprowadzonych w 2018 roku. Dlatego zaprojektowaliśmy rekreacyjną strefę, pamiętając jednocześnie o ekologicznych rozwiązaniach, np. wykorzystaniu deszczówki czy zielonej energii – powiedział Artur Drączkowski, kierownik projektu, Ingka Centres.

Aby zadbać o bezpieczeństwo mieszkańców i klientów Wola Parku podczas prac budowlanych, przejście pomiędzy dwiema zabytkowymi szklarniami zostało zamknięte. Z użytkowania wyłączono część miejsc parkingowych znajdujących się na parkingu strzeżonym oraz pomiędzy Willą Ulricha a Szklarnią.

Ogrodów Ulricha


Za koncepcję zagospodarowania Ogrodów Ulricha odpowiada pracownia architektoniczna WXCA oraz LAB3. Ogrody będą tworzyć Szklarnie i Park Ulricha, Ogród Codzienny, Willa Ulricha oraz Zielona Chata. Pełna zieleni przestrzeń, w której innowacyjność przeplata się z historią. Znajdowały się tu niegdyś pierwsze w Warszawie szklarnie rodziny Ulrichów, w których uprawiano tropikalną roślinność i egzotyczne owoce.

Czytaj też: Warszawa | WXCA | whiteMAD na Instagramie  | Cegła | Zabytek

źródło: WXCA